INFOLINIA: +48 535 560 730 w godz. 10-18
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2023-05-04

CARBON - idealny materiał na czarne obrączki ślubne?

Jeśli stylowe obrączki są tym czego szukacie, to zdecydowanie obrączki carbonowe są świetnym wyborem!

Czym charakteryzuje się carbon? Oto kilka najważniejszych faktów na temat włókna węglowego:

  • Co to jest carbon? Powstaje w wyniku kontrolowanej pirolizy poliakrylonitrylu i innych polimerów organicznych. Składa się przede wszystkim z rozciągniętych struktur węglowych.
  • Czy carbon jest trwały? Tak! Włókno węglowe to bardzo trwały i lekki materiał. Jego wysoce zorganizowana struktura podobna do grafitu nadaje mu dużą wytrzymałość mechaniczną i powoduje, że jest nietopliwy i odporny chemicznie. Carbon stosowany jest do produkowania sprzętu używanego w sportach ekstremalnych, do budowania bolidów Formuły 1 czy samolotów, czyli wszędzie tam, gdzie ceniona jest trwałość i lekkość. Jego właściwości doceniono również w jubilerstwie. Obrączki z włókna węglowego są polecane dla osób szukających materiału trwalszego od złota.
  • Jaki kolor ma carbon? Prawdziwy Carbon jest koloru czarnego i ma lekko mieniący się wygląd który jest jedyny w swoim rodzaju.
  • Czy carbon zmienia kolor? Nie, kolor carbonu nie zmienia się w trakcie użytkowania :)
  • Czy carbon uczula? Nie, carbon nie wchodzi w interakcje z organizmem ludzkim, dlatego też obrączki wykonane z carbonu są dla alergików idealne
  • Pod jakimi nazwami występuje: carbon, karbon, włókno węglowe.
  • Jakie rodzaje włókna węglowego są dostępne na obrączki? W Cardano mamy aż trzy rodzaje włókna węglowego: tzw. carbon łaciaty, carbon satynowy oraz carbon strukturalny czyli obrączki carbonowe z wyczuwalną, nieregularną strukturą występujące w różnych wariantach wykończenia włókna węglowego. To kolejna nowość w naszych salonach.
  • Czy mogę zmienić rozmiar obrączek carbonowych? Tak, w Cardano jest możliwość wymiany obrączki na nową w potrzebnym rozmiarze! Więcej informacji na temat zmiany rozmiaru znajdziesz w cenniku serwisowym. W Cardano serwis jest dożywotni: Gwarancja i cennik serwisowy.
  • Czy można modyfikować obrączki carbonowe? Tak! Wybierzcie strukturę, kształt, szerokość i cieszcie się wyjątkową biżuterią! Carbon można łączyć ze złotem, srebrem czy tytanem, co daje naprawdę niezwykłe obrączki.

Prawda, że obrączki carbonowe są niezwykłe?! Jeśli chcecie dla siebie zamówić obrączki carbonowe to zerknijcie na nasze wzory na stronie: Obrączki carbonowe. Jeśli chcecie jeszcze więcej wzorów i możliwości modyfikacji zapraszamy do odwiedzenia jednego z naszych Salonów Obrączek Cardano, gdzie będziecie mogli przymierzyć obrączki, również te z carbonu i wybrać te, które najbardziej Wam odpowiadają! Tu możecie umówić się na spotkanie konsultacyjne: Salony Jubiler Cardano. Zapraszamy :)

Zobacz też: czarne złoto

 Obrączki carbon strukturalny

Nasze salony:

Jubiler Toruń

Jubiler Bydgoszcz

Polecane

pixel