INFOLINIA: +48 535 560 730 w godz. 10-18
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2023-05-06

Wybór obrączek ślubnych

Obrączki czerwone złoto i grawer Mały Książę

Jak wybrać wygodne obrączki?

Wygodne obrączki to nie tylko takie, których nie czuć na palcu. Do wygodnych obrączek zaliczamy także te obrączki, o których nie musicie pamiętać w trakcie noszenia. Jeśli chcecie wybrać trwałe obrączki i mieć spokojną głowę w trakcie ich noszenia to koniecznie wybierzcie:

  • obrączki bezszwowe, które są trwalsze niż obrączki robione ręcznie. Tutaj link do artykułu: Proces produkcji złotych obrączek Cardano
  • odpowiednią grubość obrączek. Najbardziej polecamy obrączki o wysokości 1,3-1,6mm. Dla większości osób są wygodne, a przy tym takie obrączki nie wyginają się łatwo,
  • szerokość obrączek dopasowaną do Waszych palców. Wiadomo, że im obrączka szersza, tym mniej wygodna, jednak każdy ma inną tolerancję szerokości więc warto przymierzyć obrączki o różnej szerokości i wybrać tę odpowiednią dla Was,
  • obrączki z soczewką wewnątrz, czyli z tzw. comfort fit, są to obrączki zaokrąglone od środka. Soczewka bardzo podnosi komfort noszenia obrączek. Więcej na ten temat dowiecie się z artykułu: Soczewka - co to jest i do czego służy?
  • odpowiedni materiał na obrączki. Tradycyjne złoto częściej się rysuje i wygina, dlatego warto pomyśleć o obrączkach z carbonu lub wybrać obrączki tytanowe. Więcej: Obrączki ślubne - jaki materiał wybrać?

Pamiętajcie, że Wasze dłonie przyzwyczają się po jakimś czasie do noszonej na palcach biżuterii i wtedy nie będziecie już o obrączkach tak pamiętać jak na początku ;) Warto zadbać o jakość obrączek ślubnych, które będziecie nosić, aby uniknąć ich szybkiego zużycia czy też zniszczenia w trakcie użytkowania.

Jeśli chcecie dowiedzieć się jak dbać o obrączki i inną złotą biżuterię koniecznie przeczytajcie artykuł: Jak dbać o złotą biżuterię.

Macie pytania co do tego jakie obrączki wybrać, jakie obrączki będę najlepsze dla Was? Umówcie się na spotkanie konsultacyjne w jednym z wyspecjalizowanych Salonach Obrączek Cardano -> Salony Jubiler Cardano.

 

Nasze salony:

Jubiler Toruń

Jubiler Bydgoszcz

Polecane

pixel