INFOLINIA: +48 535 560 730 w godz. 10-18
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

HISTORIA POWSTANIA CARDANO

 

 

1982 – rodzi się przyszłe szefostwo salonów obrączek ślubnych Cardano: Karolina – córka aktorki z teatru Horzycy i włoskiego biologa oraz Tomasz – syn toruńskich przedsiębiorców. Choć jeszcze nie mają pojęcia o swoim istnieniu za 15 lat poznają się w liceum, a za 23 lata powiedzą sobie sakramentalne TAK, przypieczętowując swoją miłość… klasycznymi obrączkami konkurencji

obrączki śłubne cardano

 

2004Karolina i Tomasz, studenci, decydują się na wakacyjny wyjazd zarobkowy. Znajomy rodziców - przedstawiciel handlowy hurtowni jubilerskiej, podsuwa dobrą lokalizację oraz daje w komis pierwszą partię srebrnej biżuterii licząc na intratny interes. Pełni zapału i dobrych przeczuć, bez większych pieniędzy w kieszeni, wyjeżdżają do ośrodka wypoczynkowego w Skorzęcinie. Szybko zderzają się z brutalną rzeczywistością handlu i mokrej letniej aury:( Wszystko, co zarobią wydają na jedzenie i nocleg. Po miesiącu wracają do Torunia z uczuciem porażki i reklamówką pełną niesprzedanej biżuterii.

 

cardano jubiler toruń bydgoszcz

 

Mając dług w postaci zalegającego towaru wpadają na pomysł sprzedaży przez internet. Pomysł okazuje się strzałem w 10tkę i przez kilka kolejnych lat Tomasz, który z zawodu miał chronić polską przyrodę, oddaje się całkowicie handlowi internetowemu, stając się na Allegro królem męskiej biżuterii oraz kolczyków do pępka:) Przy jednym ze spotkań z dostawcą z Gdańska pada znamienne, jak się później okazuje, stwierdzenie „za parę lat, Panie Tomku to Pan w Toruniu sklep otworzy”. Stwierdzenie to wzbudza jedynie rozbawienie i absolutnie nie jest brane na poważnie, w kontekście tego, że firma nadal centrum pakowania przesyłek ma ulokowane w sypialni, a "studio" fotografowania wyrobów na stole w kuchni:) 

Karolina zaczyna pracę w szkole jako nauczycielka j. angielskiego. W domu musi być przecież jakiś stały dochód. Kocha to, co robi i pracuje tam do dziś.

Mieszkają na piętrze u dziadków i przez kolejnych 10 lat tworzą w nim DOM. 

 

2007 – rodzi się Julka - pierwsza córka szefostwa Cardano, która spędza swój okres niemowlęctwa wśród przesyłek pakowanych w sypialni rodziców.

 

 

jubiler toruń bydgoszcz

 

Czas na rozwój?

W związku z powiększającą się rodziną oraz zapytaniami klientów Tomasz podejmuje decyzję o poważnym kroku na przód - otwarciu sklepu stacjonarnego, ale nie takiego zwykłego... Rodzi się pomysł na sklep sprzedający w  dużej mierze obrączki ślubne. Pojawia się pytanie: Skąd młode małżeństwo na dorobku ma wziąć na to środki? Kolejny raz pojawiają się wokół dobrzy ludzie – zaufani producenci, firmy zainteresowane projektem. Aby przedsięwzięcie miało szansę realizacji Tomasz występuje również o dotację z funduszy europejskich. Udaje mu się dostać do programu. Przez kilka miesięcy dojeżdża do Lipna, gdzie ma zajęcia i raz po raz słyszy jak świetnie mu idzie. Pisze biznesplan, który zostaje oceniony jako najlepszy w tym projekcie - najobszerniejszy, najbardziej dopracowany i przemyślany. Przechodzi wszystkie szczeble weryfikacji, ponosi już duże początkowe wydatki i wynajmuje lokal, do czego jest zobligowany w ramach tego projektu unijnego. W tym momencie nie ma już odwrotu - wóz albo przewóz. Na ostatniej prostej jednak otrzymuje informację od „specjalisty” analityka, że mimo świetnego biznesplanu i wyników szkoleń, dotacji nie otrzyma jako jedyny wśród ubiegających się (?!) – „firma specjalizująca się tylko w obrączkach ślubnych, które będą sprzedawane klientom przy kawie nie ma szans, żeby w ogóle zaistnieć! W ten sposób nie można sprzedawać biżuterii, a firma nie przetrwa dwóch lat”.

 

My nie damy rady? 

jubiler toruń bydgoszcz

 

2009 – po wielkich trudach, wielu miesiącach remontu wynajętego lokalu, zaangażowaniu wielu osób - rodziny, przyjaciół i znajomych, w Toruniu przy ul. Prostej 13 otwieramy pierwszy salon Cardano! Nazwa firmy pochodzi od nazwy włoskiego miasteczka i ma być nawiązaniem do korzeni Karoliny oraz włoskich tradycji światowego jubilerstwa. Niestety rozpoczęcie działalności salonu zbiega się ze światowym kryzysem gospodarczym:( Konsumenci chowają pieniądze na czarną godzinę do skarpet, zmienia się moda i srebrna biżuteria męska przestaje być trendy, kończy się sprzedaż w internecie... W rodzinie hasłem przewodnim staje się „Cardano nie może upaść!” Metodą prób i błędów walcząc z kryzysem oraz ograniczonymi możliwościami finansowymi, Tomasz rozwija ofertę ślubną, kładzie zdecydowanie większy nacisk na obrączki ślubne eliminując mało atrakcyjnych dostawców i niesumiennych producentów. Pozostaje tylko ze sprawdzoną czołówką, którą oferuje do dziś. Rodzi się prawdziwa pasja do obrączek ślubnych, spotkań z narzeczonymi, rozmów przy kawie, dążenia do perfekcji w ofercie firmy i obsłudze klientów. Rodzi się pierwszy salon obrączek ślubnych w Polsce!

 

salon jubilerski jubiler toruń

 

W sylwestra koło północy firma ochroniarska zgłasza włamanie do sklepu. Tomasz i Karolina gnają na Prostą i dowiadują się, że alarm był fałszywy. Wsiadając z powrotem do samochodu – czerwonej Astry Classic z ‘97r słyszą komentarz podchmielonych gapiów: „Jubiler? Takim samochodem?” :)

Innym razem kiedy dowiadują się, że klienci nie otrzymają obrączek na swój ślub, bo kurier jak nigdy pomylił przesyłki, samochodem rodziców jadą na gwałt do Siedlec do sortowni i wracają w nocy … na lawecie:) Nigdy więcej diesel z DPFem! Koszt całej podróży przewyższył cenę obrączek, które na szczęście dotarły na czas:) A jednak trzeba było jechać asterką:)

 

jubiler toruń bydgoszcz

 

2010 – rodzi się Weronika - druga córka szefostwa Cardano

 

2012 – zmiana lokalizacji firmy na ul. Św.Katarzyny 4 i pojawienie się w firmie pracownika, który swoją osobowością, zapałem i temperamentem zrywa Cardano „do galopu”. Ilość sprzedanych obrączek przekracza kolejne pułapy. Tomasz analizuje statystyki GUSu i okazuje się, że najprawdopodobniej, mimo bycia firmą mało rozpoznawalną, Cardano staje się liderem sprzedaży obrączek ślubnych w Toruniu! Tak mało osób o nas wie, ale większość u nas kupuje:)

 

2014 – w związku z pojawiającymi się coraz częściej klientami z Bydgoszczy powstaje idea otwarcia salonu również tam. W październiku następuje oficjalne otwarcie salonu w Bydgoszczy przy ul. Dworcowej 41.

 

jubiler bydgoszcz cardano obrączki ślubne

 

Dziś – dzięki wytrwałej pracy, uporowi i wspaniałym ludziom, którzy nas otaczają, Cardano znalazło swoje miejsce na mapie Torunia i Bydgoszczy, stając się liderem rynku regionalnego w tak wąskiej tematyce jaką są obrączki ślubne. Udało nam się stworzyć coś, co miało być niemożliwe! Możemy już teraz dumnie nazywać się ekspertami od obrączek, gdyż to do nas najczęściej przyjeżdżają z całego regionu pary narzeczonych chcące zaprojektować swoje wymarzone, indywidualne ślubne GPS'y:) Cardano jest obecnie profesjonalną rodzinną firmą jubilerską, jedyną w swoim rodzaju, a jeszcze tak niedawno istniała wyłącznie w naszych marzeniach:)

 

Pamiętajcie, kupując u nas wspieracie lokalną firmę oraz ludzi wykonujących swoją pracę z wielkim oddaniem i dbałością o klienta - ludzi, którzy kochają swoją pracę i realizują swoje pasje. Nie pomagasz nam kupić kolejnej willi w raju podatkowym i nie wysyłasz na coroczne wakacje na Malediwy. Na wakacje jeździmy do Dębek, pod namiot, bo to lubimy, pracowników zatrudniamy wyłącznie na umowę o pracę, a podatki odprowadzamy w Polsce.

Pozdrawiamy i zapraszamy do CARDANO!!!

jubiler toruń bydgoszcz

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel