INFOLINIA: +48 535 560 730 w godz. 10-18
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kiedy i jak najbardziej opłaca się kupić obrączki ślubne?

2019-07-15
Kiedy i jak najbardziej opłaca się kupić obrączki ślubne?
Z poprzedniego artykułu wiecie już ile czasu przed ślubem należy wybrać się po zakup Waszych wymarzonych GPS’ów;). Dzisiaj natomiast zdradzimy Wam kiedy i w jaki sposób warto kupić obrączki ślubne pod kątem opłacalności. Zadanie na dziś – Kochanie, kupujemy tanie obrączki ślubne:)
No właśnie... więc kiedy opłaca wybrać się na zakup obrączek?

Oczywista oczywistość, że warto załapać się na wszelkiego rodzaju promocje, które w przypadku obrączek ślubnych pomogą Wam zaoszczędzić nawet kilka stówek. Na pojawienie się promocji nie ma zasady. Pojawiają się zimą jak i latem, bardzo często uwarunkowane są specjalnymi okazjami jak np. Święta Bożego Narodzenia, czy Walentynki. Można też je spotkać na bardzo modnych ostatnio targach ślubnych. Dlatego jeśli interesuje Was konkretna firma to warto być na bieżąco z jej stroną lub fanpage’em. Pamiętajcie też, że opłacalny zakup to nie rabat „-70%”. Niestety dzisiejsze jubilerstwo żyje takimi trikami zapożyczonymi z firm odzieżowych, jednak złoto to nie poliester;) Skoro w poprzednim artykule wyjaśniliśmy już Wam, że koszt produkcyjny dla wszystkich jubilerów powinien być taki sam, oznacza to, że tak duża promocja musi mieć jakiś haczyk. Zazwyczaj haczykiem jest bardzo wysoka cena startowa przed promocją. Koniecznie pamiętajcie o porównywaniu cen bazowych! Kolejnym ważnym krokiem jest porównanie obu produktów, tak by mieć pewność, że mają maksymalnie zbliżoną jakość. Porównując cenę musimy przecież porównywać identyczne produkty a nie tylko wizualnie podobne! Fiat to nie to samo co Audi, a przecież obie firmy produkują samochody! Nie sugerujcie się tylko wagą. Waga nie odzwierciedla niczego, o czym kiedyś Wam opowiemy. Śmiało możecie ją pominąć. Ważne jest to żeby porównywane do siebie obrączki były wykonane z metali pierwotnych - niealergizujących, żeby tworzono je w cyfrowej technologii (bezszwowe/sintering), żeby brylanty nie pochodziły z czarnego rynku, żeby posiadały certyfikat, dożywotnią gwarancję i serwis producenta, a nie tylko jedną gratisową korektę rozmiaru wykonywaną gdzieś na szybko na zapleczu sklepu. Żeby przez cały ich okres użytkowania producent potrafił Wam pomóc na podstawie cyfrowej archiwizacji zamówienia na wypadek zagubienia oryginalnej obrączki. Konieczne jest porównywanie wielu parametrów, ponieważ obrączek nie kupujemy na rok. Tak naprawdę nie kupujecie tylko samego produktu, ale też ewentualne bezpieczeństwo na przyszłość - gwarancję i serwis. Pamiętajcie też aby wszystko też mieć udokumentowane na piśmie.

Niestety szukając obrączek zazwyczaj porównujemy tylko cenę, nic nie mówiącą nam masę, to czy jest darmowa korekta rozmiaru oraz czy jest soczewka. Reszta wydaje nam się mało istotna jeśli wzór nam się podoba. W ten sposób często za pozornie mniejsze pieniądze kupujemy de facto dużo gorszy produkt, za który po prostu przepłacamy:( Pamiętajcie, promocje są super, ale niczego nie ma za darmo. Realna promocja do -20% to maksimum opłacalności jubilerskiej i ludzkiej uczciwości. Reszta jest już tylko marketingową ściemą:(Czy poza promocjami jest coś jeszcze co wpływa na cenę obrączek?

Tak, są to notowania metali szlachetnych. Materiał, który wybierzecie do stworzenia waszych obrączek ma ogromny wpływ na cenę. Zdecydowana większość par wybiera obrączki ze złota, palladu, platyny. To czy będą żółte, białe czy czerwone to już zależy od upodobań. Warto jednak śledzić giełdę i sprawdzać na jakim poziomie cenowym stoi materiał, który nas interesuje. Wszystkie metale oraz kamienie szlachetne mają częste spadki oraz wzrosty. Dzięki wnikliwym obserwacjom uda Wam się wstrzelić w najbardziej korzystny dla kupujących czas lub ominąć zbliżający się krach na giełdzie papierowej, a co za tym idzie, wzrost cen złota – pewniaka inwestycyjnego podczas kryzysów walutowych;) Krach na giełdach papierów wartościowych zawsze zwiastuje wzrost cen złota i to musicie zapamiętać. Pamiętajcie też, żeby podczas porównywania cen u różnych jubilerów nie porównać ich przy różnych notowaniach giełdowych złota, co może dać Wam nieobiektywny pogląd;) Często szukając obrączek chodzimy po jubilerach w odstępie jakiegoś czasu, a już kilka dni może mieć wpływ na giełdę metali. Idąc tym tropem ostatni odwiedzany przez Was jubiler może sprawiać wrażenie najtańszego, ale niekoniecznie tak musi być jeśli giełda w międzyczasie miała spadek. 
Kolejną opcją, która pozwoli wam zmniejszyć wydatki jest złom złota.

Jeśli posiadacie obrączki po rodzicach, czy dziadkach, zerwane łańcuszki, których nikt nie nosi albo pierścionki jeszcze z Komunii to możecie je sprzedać, wykorzystać jako formę zadatku lub po prostu przetopić w jakiejś pracowni jubilerskiej. Wszystko zależy od tego czy jesteście emocjonalnie związani z powierzonymi produktami. W przypadku więzi emocjonalnej z powierzonym jubilerowi materiałem musicie niestety jubilerowi uwierzyć na słowo, że Wasze obrączki wykona z Waszego materiału. Z tym niestety bywa różnie… Jubilerom nie opłaca się przetapiać tylko Waszego materiału jeśli ma pod ręką więcej rzeczy do przetopu. To jest dla nich stratą czasu i pieniędzy. Wybierajcie w takim razie sprawdzone, znane pracownie i wpraszajcie się na procedurę przetopu. Uczciwy jubiler na pewno Wam na to pozwoli. Zawsze może z tego powstać fajna sesja na instagrama:) Jeśli jednak wolicie, aby wasze obrączki były w 100% nowe, wykonane w najnowocześniejszej technologii, z materiałów pierwotnych, a nie z powtórnego przetopu, to zdecydowanie zachęcamy do skorzystania z opcji zapłaty złotem. Najlepiej jest znaleźć salon, w którym możecie opłacić część kwoty własnym złomem złota oraz zamówić swoje wymarzone obrączki ślubne ze sprawdzonego źródła. Jest to idealny kompromis pomiędzy ceną, a jakością, ponieważ w przypadku przetopu Waszych obrączek jubilerzy nie dysponują taką technologią, której użyje wyspecjalizowany producent do wykonania obrączek z pierwotnego materiału. Takie nowe obrączki wykonane cyfrowo będą jakościowo dużo lepszym produktem. Będą też miały zapewniony serwis.

Czy pora roku ma wpływ na cenę?

Pora roku sama w sobie nie definiuje cen, ale logicznie myśląc zauważycie, że sezon ślubny kończy się wraz z wrześniem, a co za tym idzie, jubilerzy sprzedają mniej obrączek. To jest okres lepszych cen i częstszych faktycznych promocji, które mają zrekompensować spadek sprzedaży. Nowy sezon obrączkowy dla jubilerów zaczyna się od stycznia, więc warto kupić obrączki jesienią, czyli na przełomie października/listopada. Nie ma sensu zostawiać tego zakupu na ostatnią chwilę, a tym bardziej na sezon ślubny, w którym prawdziwych promocji zawsze mniej, bo po co jubilerzy mają obniżać ceny skoro i tak wszyscy kupują;)

Wiadomo też, że planowanie ślubu to poważne i niełatwe zadanie. Porównywanie ofert, sprawdzanie usługodawców oraz rozplanowanie całego budżetu na ten Ważny Dzień. W głowie może się zakręcić. Warto jednak pamiętać, że z tego całego ślubnego szaleństwa, jest tylko kilka rzeczy, które z Wami zostaną na dłużej i dlatego warto w nie zainwestować. Będą to zdjęcia, film ze ślubu, na jakiś czas też cały outfit Pana młodego (o ile zbyt szybko nie chwyci brzucha:)), no i oczywiście obrączki ślubne, które będziecie z dumą nosić do końca życia :) Często zdarzy się nawet tak, że będziecie tylko w nie ubrani, co możemy Wam zagwarantować;)))


 
W takim razie czy warto oszczędzać na czymś tak ważnym?

Zdecydowanie warto korzystać z wszelkiego rodzaju zniżek jakie proponują usługodawcy, zwłaszcza Ci z branży ślubnej! Nie ma sensu przepłacać za identyczne produkty czy usługi, na które możemy dostać po prostu bardziej atrakcyjną cenę, przy takiej samej jakości wykonania. Jednak pamiętajcie, że nie warto usilnie szukać najtańszego produktu czy usługi w celu oszczędności, bo już nawet wasze częste wyjazdy do danego jubilera generują spore koszty, których może nie wyrówna nawet 5-10% dodatkowego rabatu;) Ranga tego zakupu też nie powinna Was skłaniać do przesadnej oszczędności, gdyż warto czasami kupić zaproszenia ślubne złotówkę tańsze lub kilka butelek mniej weselnego alkoholu, tak by móc cieszyć się wymarzonymi obrączkami, a nie najtańszymi z jubilerskiego dyskontu;)
 
A Może super tanie obrączki z Cardano?
 
Jak zawsze na koniec mamy dla Was małą kryptoreklamę. Wszystkich łowców okazji zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku i polubienia naszej facebookowej grupy licytacyjnej, na której kilka razy w miesiącu wystawiamy różne modele obrączek ślubnych w cenie już od 1zł !!! Jeśli szukacie różnych okazji i interesują Was tanie obrączki ślubne, jest to dla Was idealne miejsce. Na naszych licytacjach na pewno możecie wywalczyć obrączki w bardzo atrakcyjnych cenach, których nie znajdziecie nigdzie indziej.

Zapraszamy na licytacje obrączek! Życzymy udanych łowów okazji!


LICYTACJE NASZYCH OBRĄCZEK:
https://www.facebook.com/groups/404537383464058 
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019

Polecane

pixel