FAQ

CO TO JEST SOCZEWKA

Soczewka to zaoblenie wewnątrz obrączek, które pomaga w zakładaniu i zdejmowaniu obrączki z palca, jest to wygodniejsze, milsze dla palca bo brzegi obrączki są przyjemnie zaokrąglone i nie ranią skóry. Również gdy palce puchną w lato, po wysiłku fizycznym, stresie czy z powodu zmian związanych ze zdrowiem itp. obrączka z brzegów ma więcej wolnej przestrzeni pod spodem i dzięki temu nie mamy wrażenia ściśnięcia palca gdy ten puchnie, a znowu gdy jest zimno i palec się obkurcza, wtedy najbardziej wysunięta część obrączki wewnątrz dalej trzyma nam ją na palcu. Ta wolna przestrzeń pozwala też na dojście powietrza do skóry pod obrączką, dzięki czemu skóra oddycha i nie odparza się gdy jest gorąco. Mając obrączkę z soczewką w środku odczujecie różnicę również w trakcie ściskania pięści, przy trzymaniu przedmiotów, niesieniu zakupów - obrączka dopasuje się do dłoni. Same plusy :) Na minus jest jedynie waga obrączki - będzie ona nieco lżejsza niż gdy obrączka jest bez soczewki - co jest na plus biorąc pod uwagę cenę ;) Za obrączkę z soczewką w Cardano zapłacicie mniej, a samo wykonanie soczewki jest gratis! W każdym modelu, w którym jest to technicznie możliwe soczewka zostanie dla Was dodana.

 

 

CZY MOŻNA WYKONAĆ GRAWER W OBRĄCZKACH?

Tak, w każdym modelu, w którym jest to technicznie możliwe wykonamy dla Was grawer na obrączkach!

W Cardano wykonujemy różne rodzaje grawerów:

- Standardowy grawer wewnątrz obrączki  wykonujemy gratis. Będziecie mogli wybrać czcionkę i znak graficzny z pośród wskazanych przez nas. Ilość znaków łącznie ze spacjami zależy od rozmiaru obrączki, średnio około 25 znaków, a im większy rozmiar tym więcej znaków się zmieści.

- Jeśli interesuje Was grawer na zewnątrz obrączek lub bardziej spersonalizowany, czyli np. odciski palców, nietypowy symbol graficzny, własne EKG, mapa świata czy własnoręczny podpis to również możemy taki grawer dla Was wykonać za dodatkową dopłatą. Koszt grawera uzależniony będzie od tego co chcecie umieścić na obrączkach.

Jeśli nie macie pomysłu na grawer zapytajcie o to naszego Konsultanta lub napiszcie do nas :) Możecie również zainspirować się grawerami naszych Klientów, których obrączki wstawiamy na naszym funpage'u na FB.

ZMIANA GRAWERA - Jeśli z jakichś przyczyn musicie zmienić treść grawera, np. ślub został przesunięty, a grawer został już wykonany z nieaktualną datą na obrączkach to wówczas producent delikatnie ściera grawer i graweruje go od nowa. Koszt zmiany grawera wynosi 50zł/obrączkę. Przy takiej operacji należy liczyć się z tym, że po niej obrączka będzie nieco lżejsza. Czas realizacji usługi trwa ok. 2-4 tygodni.

 

DOBÓR ROZMIARU

Jeśli planujecie zakup swoich obrączek stacjonarnie w jednym z naszych salonów Cardano, możecie być spokojni o dobór rozmiarów - nasi Konsultanci profesjonalnie pomogą Wam dobrać odpowiedni rozmiar obrączek. Przed wizytą w salonie zwróćcie uwagę czy macie spuchnięte palce, czy ten dzień był męczący, stresujący. Pogoda również jest w tym wypadku istotna - im cieplej tym palce mogą być bardziej opuchnięte, im zimniej tym bardziej się obkurczają. Takie kwestie mają znaczenie przy wyborze rozmiaru palca. Pamiętajcie też, że Konsultant nie zna Waszego organizmu, nie wie czy macie palce opuchnięte, czy stan Waszego zdrowia wpływa na rozmiar palców i jest możliwe, że przy odbiorze okaże się, że obrączka jest za ciasna lub za luźna. Nietrafiony rozmiar zdarza się nam rzadko, ale trzeba brać pod uwagę taką ewentualność. Na szczęście w Cardano zawsze możecie za niewielką dopłatą zmienić rozmiar obrączki :)

 

KUPUJEMY ON-LINE - NIE MOŻEMY ZMIERZYĆ ROZMIARÓW W SALONIE CARDANO

Jeżeli mieszkacie daleko i nie macie możliwości by przyjechać do jednego z naszych salonów, które znajdują się w Toruniu i Bydgoszczy to najlepszym rozwiązaniem będzie poprosić jakiegoś lokalnego jubilera o zmierzenie rozmiarów.

Przy mierzeniu warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

1) czy miernik używany przez jubilera posiada soczewkę wewnątrz obrączki, jeśli nie, proszę nam dać znać, ponieważ brak soczewki utrudnia zdejmowanie i zakładanie, a model przez Państwa wybrany najprawdopodobniej taką soczewkę posiada :) Warto wziąć wówczas obrączkę o rozmiar lub pół mniejszą niż ten, który wskazał miernik bez soczewki.

2) im obrączka szersza tym jest ją trudniej zdjąć z palca. Warto zwrócić uwagę ile milimetrów szerokości miernik posiada. Jeśli miernik jest wąski warto wybrać rozmiar większe niż miernik pokazuje.

3) budowa palca, bo może ona być:

- kosteczkowa - kosteczka jest szersza niż paliczki i wtedy trzeba dobrać rozmiar tak, aby obrączkę można było zdjąć przez kosteczkę (w salonie możemy pokazać sposób, który ułatwia zdejmowanie obrączki). W tym wypadku przy wyborze szerszej obrączki gdy palce mają budowę kosteczkową warto wybrać rozmiar ciut większy niż przy obrączce węższej, w zależności od szerokości kostki.

- stożkowa - palec zwęża się w stronę paznokcia. Wówczas może być potrzeba by rozmiar był większy, ale nie musi. Wtedy warto szczególnie wziąć pod uwagę kolejne punkty.

4) czy palce są szczupłe czy też mają trochę więcej "mięska" - na szczuplejszych obrączka będzie luźniej się trzymać, palce pulchniejsze mogą poprzez delikatne zaokrąglenia bardziej trzymać obrączkę w miejscu.

5) to w jakim stopniu palce puchną pod wpływem zmian temperatury, stresu, ilości wody w organizmie, stanu zdrowia, wysiłku fizycznego. Może być tak, że po zmierzeniu rozmiaru jednego dnia, gdzie dany rozmiar będzie idealny, drugiego pod wpływem różnych czynników obrączka w tym samym rozmiarze będzie luźniejsza lub ciaśniejsza. W dniu mierzenia rozmiarów warto się zastanowić czy dzień był stresujący lub może był intensywny pod kątem wysiłku fizycznego, jeśli tak, wówczas warto wziąć rozmiar taki sam lub odrobinę mniejszy

 

CZY MOGĘ ZMIENIĆ ROZMIAR OBRĄCZKI ZAKUPIONEJ W CARDANO?

Jak najbardziej :) Kupując swoje obrączki w naszej Firmie macie możliwość korzystania z dożywotniego serwisu obrączek - w tym również, ze zmiany rozmiaru obrączek.

Standardowo większość naszych obrączek możemy powiększyć czy pomniejszyć spokojnie nawet o 1-2 rozmiary stosując mechaniczną korektę rozmiaru - obrączka zostanie delikatnie rozciągnięta lub ściśnięta do odpowiedniego rozmiaru. Odbywa się to na profesjonalnym sprzęcie pod okiem fachowców.

Nie każdą obrączkę można jednak w taki sposób skorygować. Jeśli zdarzy się, że akurat Wasze obrączki nie będą mogły mieć zmienionego rozmiaru poprzez zastosowanie korekty, nie trzeba się tym martwić, bo w Cardano wykonamy dla Was replikę obrączki w odpowiednim rozmiarze. Taka sytuacja może mieć miejsce jeśli:

- w obrączce są osadzone kamienie (nie chcemy przecież aby kamienie wypadły, a korekta rozmiaru mogłaby spowodować poluźnienie osadzenia. W zależności od rodzaju kamieni zostaną one przełożone z poprzedniej obrączki (brylanty) lub dodane nowe (kryształki marki Swarovski) do obrączki o właściwym rozmiarze)

- model obrączki jest technicznie skomplikowany

- obrączka ma niską wysokość (zastosowanie korekty mogłoby osłabić obrączkę, szczególnie w przypadku powiększenia rozmiaru, ponieważ ścianka obrączki obniżyłaby swoją wysokość stając się bardziej podatną na wygięcia czy pęknięcie)

Obrączka zostanie wykonana na nowo, taka sama jak poprzednio lub ze zmianami jeśli sobie tego zażyczycie, o ile oczywiście będzie to technicznie możliwe. W tych przypadkach replika jest wykonywana ze względów bezpieczeństwa.


Koszt repliki uzależniony jest od wzoru obrączki oraz ilości potrzebnego materiału, użytego do zmiany jej rozmiaru. ewentualnie koszt dodatkowego złota, jeśli będzie trzeba go do obrączki dołożyć.

Potrzeba powiększenia obrączki może zajść po ciąży, przy zmianie się stanu zdrowia lub gdy z biegiem lat palce zrobią się większe. To bardzo indywidualna kwestia, ponieważ każdy z nas ma unikatową dłoń.

Cennik usług znajduje się na naszej stronie pod linkiem https://www.cardano.pl/Gwarancja-i-cennik-serwisowy-cterms-pol-42.html

 

RODZAJE MATERIAŁÓW Z KTÓRYCH WYKONUJEMY OBRĄCZKI

Złoto 333, 375, 585, 750

Tytan

Carbon

Pallad 500

Platyna 950

Srebro 925

Rutenowanie powierzchni złota

 

RODZAJE ZŁOTA DOSTĘPNE W CARDANO

żółte złoto - dla osób o ciepłym typie kolorystycznym oraz tych, którzy cenią tradycję. 

czerwone złoto - poprzez dodanie do złota miedzi obrączka będzie miała delikatny odcień czerwieni. Jednak nie zrażajajcie się, nie jest to typowy czerwony odcień a raczej muśnięcie ognia ;)

różowe złoto - jest jaśniejsze niż złoto czerwone, ze względu na dodanie mniejszej ilości miedzi. Kolor naprawdę subtelny, jednak dodaje uroku.

białe złoto - pasuje zdecydowanie bardziej osobom o chłodnym typie urody. Jeśli chodzi o białe złoto w Cardano mamy jego dwa rodzaje:

białe złoto rodowane - jest odbarwiane niklem, przez co jego barwa będzie słomkowa/szampańska – delikatnie żółta i aby była biała dodatkowo pokrywa się je warstwą rodu, który jest również metalem szlachetnym (srebro jest również standardowo rodowane, więc obrączki będą miały typowo srebrny kolor). Po jakimś czasie, w zależności od użytkowania obrączek rod może się zetrzeć, co spowoduje, że białe złoto kolorystycznie zleje się z żółtym, ale zawsze będą Państwo mogli przynieść obrączki do odświeżenia i ponownego nałożenia warstwy rodu (koszt 50zł za obrączkę). Warstwa rodu może zejść ale nie musi, to zależy od użytkowania i jest to kwestia bardzo indywidualna. Niestety nikiel może uczulać i wywoływać reakcje alergiczne u osób na nikiel uczulonych.

białe złoto palladowe - powstaje poprzez dodanie do żółtego złota palladu, który odbarwia nam złoto dając barwę ciut ciemniejszą niż rod. W naszym mniemaniu kolor białego złota palladowego jest bardziej elegancki, nie kojarzy się ze srebrnymi obrączkami, które często noszą narzeczeni. Ważną zaletą tego rodzaju złota jest trwałość koloru – w tym wypadku nie potrzebujemy żadnej dodatkowej warstwy innego metalu, która po jakimś czasie mogłaby się zetrzeć, kolor więc pozostaje niezmienny. Co ważne pallad jest uznawany za metal niealergizujący, wybierając więć białe złoto palladowe możecie być spokojni, bo reakcje alergiczne nie powinny mieć miejsca. Dzięki dodatkowi palladu obrączka również jest nieco wytrzymalsza od obrączek bez dodatku tego szlachetnego metalu. Ten rodzaj białego złota jest droższy jednak biorąc pod uwagę względy użytkowe zdecydowanie go polecamy, warto dołożyć i cieszyć się jego zaletami :)

białe złoto rutenowane - jest to złoto odbarwiane niklem, które dodatkowo pokrywa się galwaniczną powłoką rutenu. Dzięki rutenowaniu uzyskujemy piękny czarny kolor, jednak trzeba mieć na względzie, że tak wykonane obrączki będą wymagały co jakiś czas odświeżenia powłoki rutenu, która przez użytkowanie będzie się ścierała. Jest to naturalny proces, a częstotliwość z jaką trzeba będzie obrączkę odświeżać zależy od indywidualnego użytkowania obrączki - im mniej o nią dbamy, tym szybciej powłoka się zetrze, im bardziej dbamy, tym dłużej będziemy się cieszyć jej pięknym kolorem. 

 

 

CZAS OCZEKIWANIA NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA

Swoje obrączki Cardano możecie zamówić w dwóch trybach:

Tryb standardowy -  czas oczekiwania na realizację zamówienia wynosi około miesiąca, gdyż w Cardano obrączki zawsze są tworzone od podstaw pod konkretnego Klienta. Wszystko uzależnione jest tego, jakie obrączki wybierzecie oraz od ilości złożonych zamówień jakie musimy w danym czasie obsłużyć ;) Bez względu na wybór miejsca, w którym Państwo dokonacie ostatecznego zakupu obrączek, polecamy jednak nie zostawiać tego zakupu na sam koniec. Jest to po prostu stresujące, co widzimy po klientach kupujących na ostatnią chwilę.

Tryb pilny - czas realizacji zamówienia może trwać 1,5-3 tygodni i jest zależny od modeli obrączek na jakie się zdecydujecie oraz ewentualnego grawera niestandardowego. Jednak nie każdy wzór można w tym trybie zamówić - warto zapytać w salonie lub przez FB czy interesujący Was model jest dostępny do zamówienia w tym trybie.

 

 

 

Przy składaniu zamówienia przez internet należy opłacić od razu całość kwoty, przy składaniu zamówienia w salonie płacą Państwo 30% zadatku, pozostałą kwotę przy odbiorze obrączek.

Polecane
Złote obrączki ślubneZłote obrączki ślubne
2 611,00 PLN2 901,00 PLN
Złote obrączki ślubneZłote obrączki ślubne
2 624,00 PLN2 916,00 PLN
Złote obrączki ślubneZłote obrączki ślubne
2 624,00 PLN2 916,00 PLN
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel