INFOLINIA: +48 535 560 730 w godz. 10-18
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ile czasu przed ślubem powinniśmy kupić obrączki ślubne?

2019-06-11
Ile czasu przed ślubem powinniśmy kupić obrączki ślubne?
Padło pierwsze ważne TAK! No dobrze... to teraz trzeba zacząć myśleć o planowaniu ślubu. Tylko od czego zacząć? Paniom zapewne pierwsze, co przychodzi do głowy, to suknia ślubna! Oj, tak! A jak suknia, to buty, makijaż, fryzura, dodatki, piękna sala weselna, muzyka i... Można by o tym felietony pisać;) My chcemy jednak skupić się na punkcie : Kochanie, kupujemy obrączki ślubne! Jakby nie patrzeć jest to jeden z najważniejszych zakupów Waszego ślubu, który zostanie z Wami do końca życia. Warto, a nawet trzeba poświęcić mu więcej czasu.

A więc kiedy najlepiej wybrać się po obrączki ślubne?

Obrączki na upartego możecie kupić od ręki u pobliskiego jubilera lub na Allegro. Pojawia się jednak pytanie - czy one Was usatysfakcjonują? Są to modele tworzone do tzw. lady i tak naprawdę dla nikogo specjalnego:( Długo kurzą się i czekają na moment, w którym ktoś na szybko będzie ich potrzebował. Trudno też określić ich pochodzenie (nowe czy odświeżane) lub jakość (jaka technologia, jaki skład, czy surowiec wtórny). Płacimy, dostajemy paragon i tyle o nich wiemy. Plusem tego zakupu będzie zapewne trochę niższa cena, ale z czegoś ona zawsze wynika i czy rzeczywiście będzie aż tak atrakcyjna. Pamiętajcie, w jubilerstwie nie ma „darmowych” promocji, gdyż koszt materiału dla wszystkich jest taki sam! Kupując szybko przez internet na ostatnią chwilę też jesteście zdani sami na siebie, na ryzyko zakupowe oraz ewentualne opóźnienia kurierskie. Problem polega również na tym, że jedyne co uda Wam się zmienić w takich obrączkach kupowanych na szybko to grawer. Obecne jubilerstwo dysponuje jednak zdecydowanie większym wachlarzem możliwości personalizowania obrączek niż tylko grawer daty ślubu z imieniem przyszłego małża;) Czy nie warto byłoby z tych możliwości skorzystać i nie odkładać zakupu obrączek na ostatnią chwilę? Tym bardziej, że to nic nie kosztuje.Jeśli obrączki mają być wykonane od początku tylko dla Was (tak jak suknie ślubna czy garnitur), standardowy czas oczekiwania na obrączki wynosi zazwyczaj około miesiąca, ewentualnie są też różne tryby ekspresowe (7-10dni), ale to znowu stres. Warto dodać do tego czasu bezpieczny zapas i ostatecznie kupić obrączki najpóźniej 3 miesiące przed ślubem. Jeszcze lepiej byłoby zabrać się za ten temat pół roku wcześniej. Czemu tak wcześnie? Da Wam to szansę poszperania w internecie oraz spokojnego odwiedzenia przynajmniej kilku salonów czy targów ślubnych. Po takich wizytach zauważycie też, że branża jubilerska jest na tyle zróżnicowana, że w każdym miejscu na ten sam temat uzyskacie różne opinie:) Trudno jest tak od razu oddzielić fachowców od zwykłych sprzedawców, którzy być może za ladą w salonie stoją od miesiąca. Niestety pan jubiler z brudnymi przepracowanymi dłońmi nie zawsze musi być też synonimem fachowej wiedzy, gdyż najprawdopodobniej mógł się w technologii jubilerskiej zatrzymać w minionej epoce i opowiadać o czymś, co od dawna nie jest już prawdą. Niestety będziecie musieli już sami filtrować informacje, czytać, dopytywać oraz konfrontować, tak by wyłapać to co wartościowe. Niestety nie wszystko złoto co się świeci i na odkrycie tego trzeba czasu, a w jeden dzień Wam to się nie uda :( . Kupując też produkt raz na całe życie nielogiczne byłoby poświęcić mu mniej czasu niż na zakup sukni ślubnej kupowanej przecież tylko na kilka godzin użytkowania ;).


Rozpoczęcie poszukiwań na pół roku wcześniej pozwala Wam idealnie dopasować obrączki. Możecie je praktycznie sami zaprojektować, tak by miały różne unikatowe elementy np. grawery Waszych linii papilarnych, czy zdjęć.
A może jesteście fanami Tolkiena i chcecie mieć właśnie takie obrączki elfów? W internecie na forach czy nawet w google grafice możecie znaleźć mnóstwo inspiracji. Nie mając pomysłu lub problem z twórczą kreacją możecie zawsze zmodyfikować gotowy wzór. Zawsze jednak warto znaleźć na tej drodze wyboru fachowców, którzy Wam w tym pomogą. Unikatowy wzór zawsze bardziej cieszy, jest do nas lepiej dopasowany i często też tańszy. Takie działania wymagają jednak trochę czasu. Sama produkcja obrączek nie będzie dużo dłuższa (zapewne wspomniany miesiąc), ale procedura wydłuży się o czas potrzebny na Wasze poszukiwania, zastanawianie się i domowe pertraktacje;) W końcu to raz na całe życie. Obrączka ślubna nie jest już tylko symbolem Waszej miłości, ale może też być ponadczasowym designerskim gadżetem, który nie będzie się powtarzał na dłoniach Waszych znajomych. Warto o tym pomyśleć jeśli lubicie mieć przy sobie coś swojego i wyjątkowego.Dodatkowo trzeba mieć na uwadze, że jeśli zamawiamy obrączki w „sezonie” to czas oczekiwania uzależniony będzie również od natłoku zleceń. Bez względu na wybór miejsca, w którym dokonacie ostatecznego zakupu obrączek, polecamy nie zostawiać tego zakupu na ostatnią chwilę. Jest to po prostu stresujące dla wszystkich. Kiedyś w naszej historii firma kurierska pomyliła się i konieczny był nasz wyjazd 300km po to by zdobyć obrączki na czas:) Udało się, ale nie polecamy takich zakupów. My wróciliśmy na lawecie:(

Na koniec pozwolimy sobie na odrobinę kryptoreklamy :) Pamiętajcie, że wcześniejsze zakupy często przynoszą spore profity i dają szansę na rozłożenie kosztów ślubnych w czasie (O tym jak kupować tanie obrączki ślubne napiszemy też w kolejnym artykule). Przykładowo, w Cardano do każdej pary obrączek otrzymujecie od nas katalog zniżkowy do 40 partnerów z branży ślubnej. Jeśli mieszkacie w okolicach takich miast jak Toruń czy Bydgoszcz, w Cardano nie kupujecie tylko samych obrączek, a cały pakiet korzyści, przez co będąc na początku drogi przygotowań ślubnych możecie sporo zaoszczędzić np. na sukni ślubnej, garniturze, sali, dj'u itd.

Owocnych obrączkowych poszukiwań!:)

Sprawdźcie naszych partnerów:
https://www.cardano.pl/-clinks-pol-55.html


Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2019

Polecane

Obrączki ślubne półokrągłe 5mm z kamieniami białe złoto 585

Obrączki ślubne półokrągłe 5mm z kamieniami białe złoto 585

Cena regularna: 5 501,00 PLN brutto4 401,00 PLN brutto
Obrączki ślubne półokrągłe 5mm z sercami próba 585

Obrączki ślubne półokrągłe 5mm z sercami próba 585

Cena regularna: 4 757,00 PLN brutto3 806,00 PLN brutto
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel