INFOLINIA: +48 535 560 730 w godz. 10-18
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak idealnie dobrać rozmiar obrączek ślubnych?

2017-08-05
Jak idealnie dobrać rozmiar obrączek ślubnych?
  Kupiliśmy w Cardano przez internet piękne dwukolorowe obrączki ślubne i przy odbiorze przesyłki było wszystko ok, jednak rano nie mogę wcisnąć obrączki na palec! Próbowałam przez parę dni, zawsze jest tak samo. Dopiero po kilku godzinach mogę włożyć obrączkę. Obrączka ma rozmiar 12. Boję się, że w dniu ślubu palce mi tak napuchną, że narzeczony nie wciśnie mi obrączki... Hmm, trochę to dziwne, bo pierścionek mam w rozmiarze 12 i jest idealny, czasem nawet trochę się obraca... Co mam zrobić??? Powiększyć obrączkę, czy może się jeszcze wstrzymać - Asia z Gdańska, Facebook

  Pani Asiu, nie tylko Pani boryka się z opisanym problemem. Znamy osoby, które rano nie mogą wcisnąć obrączki, a wieczorem sama spada im z palca lub odwrotnie, rano boją się o zgubienie obrączki, a wieczorem nie mogą jej zdjąć. Dlaczego tak się dzieje? Nasz organizm reaguje na stres, warunki pogodowe, porę dnia, zmęczenie, temperaturę otoczenia, a nawet moment cyklu kobiety i ciążę również w postaci puchnięcia palców. Dlatego o różnej porze dnia czy w zależności od pory roku obrączka inaczej będzie leżała na palcu – raz będzie trochę luźniejsza, raz odrobinę ciaśniejsza. Ważne więc będzie w doborze rozmiaru znalezienie złotego środka. Niestety bez pomocy specjalisty trudno jest na odległość dobrać rozmiar obrączki ślubnej. Zakładamy, że w tym przypadku tak to się odbyło. Klienci też często popełniają błędy sugerując się np. noszonym pierścionkiem.


Jak dobrać odpowiedni rozmiar obrączek ślubnych?

jak dobrać rozmiar obrączek ślubnych


1. Pomiar rozmiaru o ile mamy taką możliwość powinien dokonać specjalista jubiler, najlepiej konsultant obrączek ślubnych. Musi on dotyczyć konkretnego wyrobu. Nie może być dokonany w myśl często słyszanej prośby - "Czy może mi Pani zmierzyć rozmiar palca?", gdyż bez znajomości finalnego produktu mogą powstać spore błędy pomiarowe. Rozmiar palca nie jest równoznaczny z rozmiarem docelowego wyrobu.

2. Przed pomiarem pomyślmy, na której ręce będziemy nosić obrączkę. Wbrew pozorom ma to zasadnicze znaczenie. Dłoń wiodąca zazwyczaj ma trochę grubsze palce. Warto też zastanowić się nad tym nie tylko pod względem rozmiarów, ale również czysto użytkowym. Obrączka noszona na lewej dłoni przez praworęczną osobę będzie po prostu mniej się zużywała i niszczyła. W Polsce tradycją jest prawa dłoń, ale praktycznie cały świat nosi obrączki na lewej dłoni, więc nie jest to żadnym nakazem, a tylko Waszym wyborem.

3. Poszukiwanie obrączek warto rozpocząć odpowiednio wcześniej, gdyż stres nie działa dobrze na nasz organizm:) Nie powinniśmy także dokonywać pomiaru obrączki po wysiłku fizycznym czy też tuż po podróży, szczególnie samolotem – palce wówczas są napuchnięte.

4. Samo przymierzanie wielu modeli obrączek jednego dnia będzie miało wpływ na palce. Przymierzając różne obrączki w różnych rozmiarach i kształtach pocieramy skórę palca, przez co może dojść do podrażnienia skóry i napuchnięcia palca. Nie decydujmy się więc na jedniodniowy "maraton" w celu odwiedzenia wszystkich okolicznych jubilerów i podjęcia ostatecznej decyzji połączonej z finalnym pomiarem rozmiaru palca.

5. Pomocne przy doborze rozmiaru obrączki u pań będzie odniesienie do rozmiaru pierścionka zaręczynowego noszonego na tym samym palcu, na którym będzie obrączka. Dobrze dobrany rozmiarowo pierścionek o wąskiej szynie zwykle sugeruje dobór obrączki o rozmiar większej. Pamiętajmy jednak o tym, że praktycznie zawsze obrączka ma większy rozmiar niż pierścionek. Im szersza obrączka np. 7mm, tym rozmiar obrączki powinien być jeszcze większy niż tylko o 1 rozmiar w stosunku do pierścionka.

6. Podczas dobierania rozmiaru nie stresujmy się! Konsultant Cardano Jewellery pomoże Wam dobrać odpowiedni rozmiar obrączki dokonując dokładnych pomiarów. Zada Wam też kilka pomocniczych pytań, np. czy zauważacie puchnięcie palców w ciągu dnia, jaką pracę wykonujecie, dokona także oceny budowy palców (palec może mieć budowę stożkową lub z dysproporcją między kostką a paliczkiem). Każda dłoń jest inna i wymaga indywidualnego podejścia, tak by osiągnąć idealne dopasowanie.

7. Ważną rolę przy doborze rozmiaru obrączki odgrywa jej profil wewnętrzny. W zależności od budowy palca konsultant Cardano podpowie, który sprawdzi się najlepiej: płaski, lekko zaokrąglony czy mocno uwypuklony? Zwykle świetnie sprawdza się profil z wyobleniem wewnętrznym – z tak zwaną soczewką. Tworzy ona delikatny zapas rozmiaru: gdy palec napuchnie, obrączka dzięki uwypukleniu mniejszą objętością dotyka palca, dlatego nie będzie od razu "wżynała się" w palec jak w przypadku obrączki płaskiej w środku, która mocno przylega do palca, czasem niejako dając odczucie "przyklejenia się" do palca.

8. W Cardano Jewellery stosujemy trójwymiarowe dopasowanie obrączki do kształtu palca. Wyżej wspomnieliśmy, że palce mogą mieć różną budowę, tak więc dlaczego każdy miałby mieć taki sam profil obrączki? Konsultant Cardano przedstawi wiele różnych możliwości profilowych zewnętrznych i wewnętrznych obrączek opierając się przede wszystkim na komforcie codziennego użytkowania obrączki, nie zapominając także o dopasowaniu się do waszego budżetu :) Doradca Cardano zatem dopasuje rozmiar na podstawie: profilu zewnętrznego obrączki, odpowiedniej indywidualnej szerokości dla Pani i Pana, odpowiednej wysokości oraz profilu wewnętrznego.

Dopasowanie rozmiaru obrączek ślubnych

Trójwymiarowe dopasowanie - przykład wzięty z życia

  Klasyczne, mocno zaokrąglone z zewnątrz złote obrączki dla Pani Iwony i Pana Michała, którzy niedawno odwiedzili salon obrączek ślubnych Cardano Jewellery, po rozmowie z Państwem o tym, jak mają wyglądać ich wymarzone obrączki ślubne oraz analizie budowy palców zostały dopasowane następująco: ze względu na drobne dłonie Pani Iwony, oraz szerszą kostkę konsultantka Cardano dopasowała obrączkę o szerokości 4mm i wysokości 1,3mm, z mocnym wyobleniem wewnętrznym, dzięki któremu wygodnie będzie zakładać oraz zdejmować obrączkę. Z kolei dla Pana Michała, który był postawnym mężczyzną o silnych dłoniach z palcami budowy stożkowej dopasowano obrączkę szerokości 5,5mm i wysokości 1,5mm oraz z płaskim profilem wewnętrznym, dzięki któremu obrączka lepiej będzie "trzymała się" palca; w innym przypadku obrączka przy minimalnym przesunięciu się mogłaby zsunąć się z palca nie mając blokady w postaci szerszej kostki. Pani Iwona na serdecznym palcu nosiła pierścionek o szerokości szyny ok, 1,5mm w rozmiarze 8, po pomiarach najlepszym rozmiarem dla Pani Iwony okazał się rozmiar 8,5, z kolei dla Pana Michała po dokładnych pomiarach dostosowano rozmiar 31.

  Pani Asiu, tak naprawdę dobranie odpowiedniego rozmiaru palca to nie taka prosta sprawa, wymaga odpowiedniej wiedzy oraz praktyki w dokonywaniu pomiarów, warto więc skorzystać z pomocy profesjonalistów i wtedy na pewno piękna obrączka będzie cieszyła nie tylko wyglądem, ale także wygodą w codziennym noszeniu przypominając o dniu, w którym ją założyliśmy:) Z naszego doświadczenia polecamy poobserwować jeszcze trochę swoje palce, tak by stwierdzić, która sytuacja przeważa. W sytuacji pojawiającej się częstej i niekomfortowej ciasnoty polecamy skorygowanie rozmiaru, najlepiej po wcześniejszym spotkaniu z jednym z naszych konsultantów.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2017

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel