Jak wybrać klasyczny pierścionek zaręczynowy z brylantem?

2023-06-06

Klasyczny pierścionek zaręczynowy

Stoisz przed wyborem pierścionka dla swojej Ukochanej, ale nie wiesz na co zwrócić uwagę? Zastanawiasz się jak dobrać pierścionek zaręczynowy, aby był dopracowany w szczegółach? Poniżej znajdziesz praktyczne porady, które pomogą Ci w wyborze idealnego symbolu miłości. :) Każdy, kto kupuje pierścionek zaręczynowy, powinien wziąć je pod uwagę.

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

Najczęściej wybieranym rodzajem jest klasyczny pierścionek zaręczynowy, czyli taki z jednym kamieniem. Najczęściej jest to pierścionek z brylantem. Klasyczny pierścionek występuje jednak w różnych formach ;) Wybierając pierścionek klasyczny warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając pierścionek?

Obrączka pierścionka (szyna pierścionka) - budowa

Szyna może być:

- jednolitej szerokości:

Pierścionek zaręczynowy o jednolitej szerokości obrączki

 

- może zwężać się tuż przed kamieniem optycznie go powiększając:

Pierścionek z brylantem 0,11ct

- tuż przed zwężeniem mniej bądź bardziej się rozszerzać, co również daje przepiękny efekt, kamień także jest optycznie powiększony:

Pierścionek zaręczynowy z brylantem 0,15ct

- szyna może mieć fantazyjny kształt:

Pierścionek z brylantem i fantazyjną obrączką

 

Oprawa kamienia:

Ilość "łapek" trzymających kamień - 5 i więcej spowoduje, że kamień będzie wyglądał na bardziej okrągły, a 4 łapki spowodują, że kamień, a raczej oprawa kamienia, będzie bardziej przypominała kwadrat.

Klasyczny pierścionek zaręczynowy z 6 łapkami

 Klasyczny pierścionek zaręczynowy z 4 łapkami

Kolor oprawy kamienia

W wielu z pierścionkach Cardano jest możliwość wyboru koloru oprawy kamienia, tzw. korony. W pierścionkach wykonanych z żółtego złota do wyboru jest kolor korony żółty oraz biały rodowany. Pierścionek zaręczynowy z białego złota rodowanego będzie z niego w całości wykonany, a więc również koronę ma wykonaną w kolorze białym. 

Delikatny pierścionek zaręczynowy z kamieniem 0,03ct i zwężającą się do kamienia szyną

Pierścionek z brylantem 0,21ct

Rodzaj kamienia

Najczęściej wybieranym jest pierścionek zaręczynowy z diamentem, czyli brylantem naturalnym. Jednak coraz więcej panów decyduje się na brylant syntetyczny, ze względu na jego cenę. Dostępne są również kamienie kolorowe, takie jak szafir, topaz, szmaragd, rubin, granat i inne.

 

Wielkość kamienia

Im większy kamień, tym bardziej pierścionek jest widoczny. Większość Pań preferuje kamienie średnie i większe, ponieważ piękniej prezentują się na dłoni i bardziej zwracają uwagę. A wiadomo, że szczęśliwa narzeczona chce obwieścić całemu światu swoje szczęście ;)

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pierścionków zaręczynowych na naszej stronie internetowej: pierścionki zaręczynowe

 

Nasze salony:

Jubiler Toruń

Jubiler Bydgoszcz

pixel