INFOLINIA: +48 535 560 730 w godz. 10-18
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak ogłosić swoje zaręczyny? Poradnik dla narzeczonych

2023-11-13
Jak ogłosić swoje zaręczyny? Poradnik dla narzeczonych

Poradnik po zaręczynach dla narzeczonych

Gratulacje! Zadanie zostało wykonane, pierścionek zaręczynowy lśni na palcu. Jednak to dopiero początek tej wspaniałej przygody ;). Teraz nadchodzi czas, aby ogłosić zaręczyny rodzinie i przyjaciołom. Komu powiedzieć o zaręczynach? Jak poinformować o zaręczynach? Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi w naszym dzisiejszym artykule.

Jak ogłosić zaręczyny? - czyli właściwa kolejność

W dobie mediów społecznościowych ogłoszenie zaręczyn zyskało zupełnie nowy wymiar. Świeżo zaręczone pary coraz częściej wybierają ten sposób, aby podzielić się swoją radością z całym światem. Jest to zrozumiałe, ponieważ platformy takie jak Instagram czy Facebook pozwalają na szybkie i efektowne ogłoszenie zaręczyn, a także zachowanie tych chwil na lata. Zanim jednak zmienicie status związku na Facebook’u, zadbajcie , aby o tym ważny kroku dowiedziała się rodzina i najbliżsi przyjaciele.

A więc kto pierwszy?

Generalnie informacja powinna dotrzeć w pierwszej kolejności do osób, które zamierzacie zaprosić na ślub. Dzięki temu wasi najbliżsi poczują się wyróżnieni, wiedząc, że w tych ważnych dla Was chwilach nie zapomnieliście o nich. Wiadomo, że na etapie zaręczyn nie będziecie dysponować pełną listą gości, ale na pewno macie na myśli te osoby, bez których nie wyobrażacie sobie ślubu czy wesela (rodzice/rodzeństwo/dziadkowie). Dlatego przed wrzuceniem zdjęcia na swoje socialki po prostu wykręćcie numer do odpowiednich osób i pochwalcie się swoim dokonaniem! To samo dotyczy najbliższych przyjaciół, którzy pewnie będą świadkami na waszym ślubie ;).

Jak ogłosić zaręczyny rodzinie?

Ogłoszenie zaręczyn to wyjątkowy moment, który będziecie wspominać przez całe życie. Dlatego warto zatroszczyć się o to, aby wszystko było perfekcyjnie zorganizowane.

Spotkanie rodzinne

Najpopularniejszym sposobem na ogłoszenie zaręczyn jest zorganizowanie spotkania rodzinnego. To doskonała okazja, aby połączyć dwie rodziny i celebrować ten ważny krok. Zadbaj o odpowiednie miejsce i atmosferę, na przykład przy uroczystym obiedzie w restauracji lub bardziej swojsko na kawie w domu.

Tradycyjne ogłoszenie

Klasyczna forma ogłoszenia zaręczyn polega na wręczeniu pierścionka zaręczynowego podczas spotkania rodzinnego oraz proszenie o rękę córki przyszłych teściów. To gest pełen emocji, który zostanie na długo w pamięci wszystkich obecnych.

Wyślij wiadomość

Sms lub e-mail to szybki sposób na poinformowanie większej liczby osób. Dzięki temu macie pewność, że nawet dalsza rodzina otrzyma informacje z "pierwszej ręki". Romantyczną alternatywą jest wysłanie listu lub pocztówki z radosną nowiną.

 

Ogłoszenie zaręczyn dla przyjaciół

Zaręczyny to niezwykłe wydarzenie, które na długo zapadnie w waszej pamięci, dlatego warto świętować je w gronie najlepszych przyjaciół. Wybierzcie dogodną dla siebie formę spotkania towarzyskiego i opowiedzcie ze szczegółami o swoich przeżyciach.

Szalona impreza, spokojny wieczór z planszówkami a może wspólny wyjazd?

Zaproście swoich przyjaciół na domówkę lub wspólny wyjazd. Będzie to świetna okazja by przekazać im informację, która jest dla Was tak ważna. Czy jest lepsza okazja do świętowania z waszymi znajomymi, jak Wasze zaręczyny? 

Szczęśliwa rodzina, uśmiechnięci rodzice, rodzinne zaręczyny.

Zaręczyny na portalach społecznościowych

Zdjęcie dłoni, na której błyszczy pierścionek, kwiaty, wyjątkowy widok - to wszystko co jakiś czas wyświetla się na Facebooku'u lub Instagramie. Jeśli pragniecie podzielić się swoim szczęściem z całym światem to social media są na to idealnym miejscem. Poniżej podpowiadamy jak się do tego przygotować.

Współczesne trendy

  • Selfie z pierścionkiem: Jednym z popularnych trendów jest opublikowanie zdjęcia selfie, na którym widnieje nowy pierścionek zaręczynowy.
  • Historia na Instagramie: Wykorzystaj funkcję "Historii" na Instagramie, aby tworzyć krótkie relacje z wydarzenia. To doskonały sposób na przekazanie emocji i momentów z zaręczyn.
  • Tworzenie filmów: Stwórz krótki filmik, który opowie historię Waszych zaręczyn w sposób kreatywny i osobisty. Wysoką oglądalnością cieszą się filmiki kręcone na żywo w formie niespodzianki oraz profesjonalnie przygotowane wydarzenia.

Hasztagi do ogłoszenia zaręczyn

Ogłoszenie zaręczyn w mediach społecznościowych to doskonały sposób na podzielenie się swoją radością z najbliższymi i szerokim gronem znajomych. Dodając odpowiednie hasztagi, zwiększasz szanse na dotarcie do jeszcze większej liczby odbiorców, którzy chętnie podzielą się Waszą radością.

  • #Zaręczyny + #PierścionekZaręczynowy:  To oczywisty wybór ;).
  • #SheSaidYes / #HeSaidYes: Dodaj odpowiedni hasztag, w zależności od tego, kto złożył propozycję.
  • #JubilerCardano :Pomocny hasztag, jeśli chcesz podzielić się szczegółami dotyczącymi samego pierścionka.

Jak ogłosić zaręczyny- podsumowanie

Zaręczyny to wyjątkowy moment w życiu pary, bo oznacza chęć wejścia na kolejny poziom związku. Teraz, dzięki naszym wskazówkom, jesteście gotowi na to wyjątkowe wyzwanie. Niech ten dzień będzie pełen miłości, radości i wspomnień na całe życie.

 

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2023

Polecane

Subtelne obrączki ślubne 1,8mm z kamieniami białe złoto 585

Subtelne obrączki ślubne 1,8mm z kamieniami białe złoto 585

Cena regularna: 3 989,00 PLN brutto3 191,00 PLN brutto
Obrączki ślubne 4mm półokrągłe z kamieniami żółte złoto 585

Obrączki ślubne 4mm półokrągłe z kamieniami żółte złoto 585

Cena regularna: 4 696,00 PLN brutto3 757,00 PLN brutto
Obrączki ślubne klasyczne półokrągłe 3mm żółte złoto 585

Obrączki ślubne klasyczne półokrągłe 3mm żółte złoto 585

Cena regularna: 3 160,00 PLN brutto2 528,00 PLN brutto
Obrączki ślubne z sercem i brylantem 4mm złote próba 585

Obrączki ślubne z sercem i brylantem 4mm złote próba 585

Cena regularna: 3 848,00 PLN brutto3 078,00 PLN brutto
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel