INFOLINIA: +48 535 560 730 w godz. 10-18
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

MATY - NIEZWYKŁE ZWIEŃCZENIE OBRĄCZEK

2021-04-14
MATY - NIEZWYKŁE ZWIEŃCZENIE OBRĄCZEK

Czym jest mat w obrączkach? Jest to takie wykończenie powierzchni obrączek, które zmniejsza ich błyszczenie. Matowa obrączka odbija światło w sposób zupełnie inny niż polerowana, która odbija światło całą swoją powierzchnią, matowa w zależności od rodzaju matu. Mat może nadać obrączkom elegancji lub surowego charakteru w zależności od sposobu ich wykończenia. 

 

Zmatowić złote krążki można na wiele sposobów - rysując je, obijając, bombardując drobinkami lub wykorzystując specjalnie zaprogramowane maszyny.

 

W tym artykule dowiecie się jakie rodzaje matów są najczęściej wybierane przez pary młode.

Mat satynowy – najbardziej popularny. Jest to jedyny rodzaj matu, który będziecie mogli odświeżyć samodzielnie w domu, dzięki specjalnemu czyścikowi do odświeżania, który otrzymacie w gratisie do obrączek zakupionych w Cardano ;)

Występuje w dwóch wersjach: delikatnej i mocnej. Charakteryzuje się liniami ułożonymi wzdłuż szyny obrączki utworzonymi przez specjalną szczotkę, rysik o odpowiedniej gradacji.

Na zdjęciu obok wersja mocna tego wykończenia.

Mat młotkowy - powstaje poprzez uderzenia młoteczka o powierzchnię obrączki. W naszych salonach możecie spotkać się z kilkoma rodzajami tego wykończenia powierzchni: delikatny lub mocniejszy efekt, uporządkowany lub nieregularny, matowe lub bardziej błyszczące, gładkie lub chropowate, bardziej wyczuwalne, dające efekt szronu na obrączkach. Obrączki wykończone w ten sposób są bardzo oryginalne. Tego rodzaju mat jest zazwyczaj dość trwały, a na obrączkach prezentuje się naprawdę pięknie i wyjątkowo.

Na zdjęciu mat młotkowy o nieregularnej, lekko chropowatej strukturze.

Mat piaskowy - powstaje poprzez uderzanie pod ciśnieniem drobinek o powierzchnię obrączki. Można w ten sposób uzyskać maty o różnym stopniu intensywności. Efekt przypomina mieniące się delikatnie ziarna piasku, stąd też nazwa tego sposobu matowienia. Jest to mat bardzo elegancki, im mocniejszy efekt tym mat dłużej utrzyma się na powierzchni obrączek.

Mat szczotkowy poprzeczny – w odróżnieniu od matu satynowego, którego linie są ułożone wzdłuż szyny obrączki, ten rodzaj matu ma linie ułożone od brzegu do brzegu. W zależności od metody wykonania, może mieć różne stopnie regularności linii, intensywności i odbijania światła.

Na zdjęciu obok mat boczny o delikatnie nieregularnej strukturze.

Mat ICE – inaczej mat szczotkowy. Wyglądem przypomina powierzchnię lodowiska, na którym dopiero co odbył się mecz hokeja ;) Na zmatowionej powierzchni pięknie błyszczą nieregularne rysy. Na takim wykończeniu powierzchni mniej widać zarysowania, które zaczną się pojawiać w trakcie noszenia obrączki, co jest dużym plusem.

Mat maszynowy – wykonywany przez specjalnie zaprogramowaną maszynę. Charakteryzuje się regularnymi, wielokrotnie powielonymi drobnymi wzorami, które tworzą niezwykły pattern i w piekny sposób odbijają światło. Występuje w różnych rodzajach.

Po przeczytaniu tego artukułu wiecie już, że istnieje alternatywa dla klasycznych polerowanych obrączek. Opisane rodzaje matowienia to kilka propozycji, tak naprawdę jest o wiele więcej możliwości personalizacji powierzchni obrączek.

W przypadku starcia się powierzchni obrączek, w Cardano macie możliwość ich odświeżenia dzięki dożywotniemu serwisowi!

Jeśli więc zaintrygowała Was opcja noszenia na palcach takich niezwykłych, dopasowanych do Waszej osobowości i stylu GPS'ów, zapraszamy do naszych salonów Cardano. Zobaczycie jakie rodzaje wykończeń są dostępne, a nasi Konsultanci pomogą Wam od początku do końca w wyborze Waszych wymarzonych krążków miłości ;)

Powiedzcie "mat!" standardowym polerowanym obrączkom, wkroczcie zwycięsko na drogę małżeństwa! :D

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel