INFOLINIA: +48 535 560 730 w godz. 10-18
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Masz pytania odnośnie obrączek? Zapraszamy do lektury!

CO TO JEST SOCZEWKA

Soczewka to zaoblenie wewnątrz obrączek, które pomaga w zakładaniu i zdejmowaniu obrączki z palca, jest to wygodniejsze, milsze dla palca bo brzegi obrączki są przyjemnie zaokrąglone i nie ranią skóry. Również gdy palce puchną w lato, po wysiłku fizycznym, stresie czy z powodu zmian związanych ze zdrowiem itp. obrączka z brzegów ma więcej wolnej przestrzeni pod spodem i dzięki temu nie mamy wrażenia ściśnięcia palca gdy ten puchnie, a znowu gdy jest zimno i palec się obkurcza, wtedy najbardziej wysunięta część obrączki wewnątrz dalej trzyma nam ją na palcu. Ta wolna przestrzeń pozwala też na dojście powietrza do skóry pod obrączką, dzięki czemu skóra oddycha i nie odparza się gdy jest gorąco. Mając obrączkę z soczewką w środku odczujecie różnicę również w trakcie ściskania pięści, przy trzymaniu przedmiotów, niesieniu zakupów - obrączka dopasuje się do dłoni. Same plusy :) Na minus jest jedynie waga obrączki - będzie ona nieco lżejsza niż gdy obrączka jest bez soczewki - co jest na plus biorąc pod uwagę cenę ;) Za obrączkę z soczewką w Cardano zapłacicie mniej, a samo wykonanie soczewki jest gratis! W każdym modelu, w którym jest to technicznie możliwe soczewka zostanie dla Was dodana.

 

 

 

 

 

CZY MOŻNA WYKONAĆ GRAWER W OBRĄCZKACH?

Tak, w każdym modelu, w którym jest to technicznie możliwe wykonamy dla Was grawer na obrączkach!

W Cardano wykonujemy różne rodzaje grawerów:

- Standardowy grawer wewnątrz obrączki  wykonujemy gratis. Będziecie mogli wybrać czcionkę i znak graficzny z pośród wskazanych przez nas. Ilość znaków łącznie ze spacjami zależy od rozmiaru obrączki, średnio około 25 znaków, a im większy rozmiar tym więcej znaków się zmieści. 

- Jeśli interesuje Was grawer na zewnątrz obrączek lub bardziej spersonalizowany, czyli np. odciski palców, nietypowy symbol graficzny, własne EKG, mapa świata czy własnoręczny podpis to również możemy taki grawer dla Was wykonać za dodatkową dopłatą. Koszt grawera uzależniony będzie od tego co chcecie umieścić na obrączkach. 

Jeśli nie macie pomysłu na grawer zapytajcie o to naszego Konsultanta lub napiszcie do nas :) Możecie również zainspirować się grawerami naszych Klientów, których obrączki wstawiamy na naszym funpage'u na FB.

ZMIANA GRAWERA

Jeśli z jakichś przyczyn musicie zmienić treść grawera standardowego, np. ślub został przesunięty, a grawer został już wykonany z nieaktualną datą na obrączkach to wówczas producent delikatnie ściera grawer i graweruje go od nowa. Koszt zmiany grawera tą metodą wynosi 50zł/obrączkę. Przy takiej operacji należy liczyć się z tym, że po niej obrączka będzie nieco lżejsza. Czas realizacji usługi trwa ok. 2-4 tygodni. W niektórych przypadkach może być konieczne wykonanie obrączki na nowo (replika), w tym wypadku wycena zależy od modelu obrączek, jaki został wybrany oraz ilości złota jaką trzeba będzie dodać do obrączki by zachować jej pierwotne parametry (-> ubytek technologiczny).

W przypadku konieczności zmiany treści grawera niestandardowego każdorazowo konieczne jest wykonanie replik obrączek.

 

 

DOBÓR ROZMIARU W SALONIE CARDANO

Jeśli planujecie zakup swoich obrączek stacjonarnie w jednym z naszych salonów Cardano, możecie być spokojni o dobór rozmiarów - nasi Konsultanci profesjonalnie pomogą Wam dobrać odpowiedni rozmiar obrączek. Przed wizytą w salonie zwróćcie uwagę czy macie spuchnięte palce, czy ten dzień był męczący, stresujący. Pogoda również jest w tym wypadku istotna - im cieplej tym palce mogą być bardziej opuchnięte, im zimniej tym bardziej się obkurczają. Takie kwestie mają znaczenie przy wyborze rozmiaru palca. Pamiętajcie też, że Konsultant nie zna Waszego organizmu, nie wie czy macie palce opuchnięte, czy stan Waszego zdrowia wpływa na rozmiar palców i jest możliwe, że przy odbiorze okaże się, że obrączka jest za ciasna lub za luźna. Nietrafiony rozmiar zdarza się nam rzadko, ale trzeba brać pod uwagę taką ewentualność. Na szczęście w Cardano zawsze możecie za niewielką dopłatą zmienić rozmiar obrączki :)

 

 

KUPUJEMY ON-LINE - NIE MOŻEMY ZMIERZYĆ ROZMIARÓW W SALONIE CARDANO

Jeżeli mieszkacie daleko i nie macie możliwości by przyjechać do jednego z naszych salonów, które znajdują się w Toruniu i Bydgoszczy to najlepszym rozwiązaniem będzie poprosić jakiegoś lokalnego jubilera o zmierzenie rozmiarów.

Przy mierzeniu warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

1) czy miernik używany przez jubilera posiada soczewkę wewnątrz obrączki, jeśli nie, proszę nam dać znać, ponieważ brak soczewki utrudnia zdejmowanie i zakładanie, a model przez Państwa wybrany najprawdopodobniej taką soczewkę posiada :) Warto wziąć wówczas obrączkę o rozmiar lub pół mniejszą niż ten, który wskazał miernik bez soczewki.

2) im obrączka szersza tym jest ją trudniej zdjąć z palca. Warto zwrócić uwagę ile milimetrów szerokości miernik posiada. Jeśli miernik jest wąski warto wybrać rozmiar większe niż miernik pokazuje.

3) budowa palca, bo może ona być:

- kosteczkowa - kosteczka jest szersza niż paliczki i wtedy trzeba dobrać rozmiar tak, aby obrączkę można było zdjąć przez kosteczkę (w salonie możemy pokazać sposób, który ułatwia zdejmowanie obrączki). W tym wypadku przy wyborze szerszej obrączki gdy palce mają budowę kosteczkową warto wybrać rozmiar ciut większy niż przy obrączce węższej, w zależności od szerokości kostki.

- stożkowa - palec zwęża się w stronę paznokcia. Wówczas może być potrzeba by rozmiar był większy, ale nie musi. Wtedy warto szczególnie wziąć pod uwagę kolejne punkty.

4) czy palce są szczupłe czy też mają trochę więcej "mięska" - na szczuplejszych obrączka będzie luźniej się trzymać, palce pulchniejsze mogą poprzez delikatne zaokrąglenia bardziej trzymać obrączkę w miejscu.

5) to w jakim stopniu palce puchną pod wpływem zmian temperatury, stresu, ilości wody w organizmie, stanu zdrowia, wysiłku fizycznego. Może być tak, że po zmierzeniu rozmiaru jednego dnia, gdzie dany rozmiar będzie idealny, drugiego pod wpływem różnych czynników obrączka w tym samym rozmiarze będzie luźniejsza lub ciaśniejsza. W dniu mierzenia rozmiarów warto się zastanowić czy dzień był stresujący lub może był intensywny pod kątem wysiłku fizycznego, jeśli tak, wówczas warto wziąć rozmiar taki sam lub odrobinę mniejszy

 

 

CZY MOGĘ ZMIENIĆ ROZMIAR OBRĄCZKI ZAKUPIONEJ W CARDANO?

Jak najbardziej :) Kupując swoje obrączki w naszej Firmie macie możliwość korzystania z dożywotniego serwisu obrączek - w tym również, ze zmiany rozmiaru obrączek.

Standardowo większość naszych obrączek możemy powiększyć czy pomniejszyć spokojnie nawet o 1-2 rozmiary stosując mechaniczną korektę rozmiaru - obrączka zostanie delikatnie rozciągnięta lub ściśnięta do odpowiedniego rozmiaru. Odbywa się to na profesjonalnym sprzęcie pod okiem fachowców.

Nie każdą obrączkę można jednak w taki sposób skorygować. Jeśli zdarzy się, że akurat Wasze obrączki nie będą mogły mieć zmienionego rozmiaru poprzez zastosowanie korekty, nie trzeba się tym martwić, bo w Cardano wykonamy dla Was replikę obrączki w odpowiednim rozmiarze. Taka sytuacja może mieć miejsce jeśli:

- w obrączce są osadzone kamienie (nie chcemy przecież aby kamienie wypadły, a korekta rozmiaru mogłaby spowodować poluźnienie osadzenia. W zależności od rodzaju kamieni zostaną one przełożone z poprzedniej obrączki (brylanty) lub dodane nowe (cyrkonie) do obrączki o właściwym rozmiarze)

- model obrączki jest technicznie skomplikowany

- obrączka ma niską wysokość (zastosowanie korekty mogłoby osłabić obrączkę, szczególnie w przypadku powiększenia rozmiaru, ponieważ ścianka obrączki obniżyłaby swoją wysokość stając się bardziej podatną na wygięcia czy pęknięcie)

Obrączka zostanie wykonana na nowo, taka sama jak poprzednio lub ze zmianami jeśli sobie tego zażyczycie, o ile oczywiście będzie to technicznie możliwe. W tych przypadkach replika jest wykonywana ze względów bezpieczeństwa.


Koszt repliki uzależniony jest od wzoru obrączki oraz ilości potrzebnego materiału, użytego do zmiany jej rozmiaru, jeśli koniecznym okaże się jego dołóżenie.

Potrzeba powiększenia obrączki może zajść po ciąży, przy zmianie się stanu zdrowia lub gdy z biegiem lat palce zrobią się większe. To bardzo indywidualna kwestia, ponieważ każdy z nas ma unikatową dłoń.

Cennik usług znajduje się na naszej stronie pod linkiem https://www.cardano.pl/Gwarancja-i-cennik-serwisowy-cterms-pol-42.html

 

 

 

 

RODZAJE MATERIAŁÓW Z KTÓRYCH WYKONUJEMY OBRĄCZKI

Złoto 333, 375, 585, 750

Srebro 925

Tytan

Carbon

Platyna 500 i 950

Pallad 500 i 950

 

Złoto – wśród materiałów na obrączki ślubne - klasyka sama w sobie. Nie bez przyczyny obrączki ślubne są wykonywane głównie ze złota. Jest to metal, którego właściwości fizyczne są bardzo wysoko cenione, co przekłada się również na jego wartość giełdową. Jest najczęściej wybierany, daje również największe możliwości co do tworzenia różnych modeli obrączek i wariacji na ich temat. Złoto jest metalem kowalnym, rozciągliwym i aby nadawało się do noszenia na palcach, wymaga połączenia z innymi metalami, tworząc stop złota. Poprzez dodanie do złota odpowiedniego metalu uzyskuje się różne jego kolory. Dodanie miedzi pozwala uzyskać złoto różowe i czerwone, w zależności od ilości tego metalu. Białe złoto uzyskamy poprzez dodanie niklu lub palladu (więcej na ten temat w części: RODZAJE ZŁOTA DOSTĘPNE W CARDANO)

 

Srebro – idealne jako materiał na obrączki dla narzeczonych, m.in. ze względu na przystępną cenę tego kruszcu. Obrączki wykonane ze srebra, tak jak Wasz okres narzeczeństwa, są wstępem do czegoś jeszcze lepszego i cenniejszego – małżeństwa. Srebro najczęściej pokrywa się powłoką rodu, dzięki czemu proces oksydacji (ciemnienia) zachodzi znacznie wolniej.

 

Tytan - jest bardzo trwałym metalem, który charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i odpornością na pęknięcia i wygięcia. Nie koroduje i ma bardzo lekką wagęJeśli chodzi o powierzchnię obrączek tytanowych, podobnie jak złoto będzie się delikatnie rysować. Wszystkie nasze obrączki są wykonane z czystego tytanu bez domieszek innych metali. W niektórych wzorach łączymy tytan z żółtym i czerwonym złotem oraz srebrem. Tytan jest metalem bezpiecznym i obojętnym dla ludzkiego organizmu. Nie powoduje uczuleń, dlatego też może być noszony przez osoby skłonne do alergii. Ponieważ tytan jest metalem odpornym na korozję oraz łatwo podlega ponownemu przetworzeniu, nie przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska. Uważany jest za przyjazny i „zielony" metal.

 

Carbon – włókno węglowe, materiał bardzo lekki i wytrzymały nie wchodzący w reakcje z ciałem, a więc odpowiedni dla alergików. Jest to materiał dla osób lubiących czerń. Nowoczesny i stylowy. Obrączki carbonowe są dostępne w dwóch rodzajach splotu włókna węglowego – pierwszy, gdzie włókna plecione są naprzemiennie pod kątem prostym tworząc jaśniejsze i ciemniejsze miejsca na obrączce, efekt przypomina delikatnie szachownicę, a każda obrączka jest jedyna w swoim rodzaju. Drugi rodzaj splotu - pleciony wzdłuż, gdzie carbon ma jednolity czarny kolor, a powierzchnia wygląda jakby została pokryta matem satynowym lekko się przy tym błyszcząc.

 

Jeśli interesuje Was większa wytrzymałość i trwalszy połysk obrączek to warto się zastanowić nad droższymi metalami szlachetnymi, a mianowicie nad platyną i palladem.

Platyna - ma jasny srebrzysty odcień i jest bardzo wytrzymałym metalem szlachetnym. Powierzchnia obrączek wykonanych z platyny będzie się również delikatnie rysować, ale zdecydowanie mniej niż przy złocie 333 czy srebrze. Platyna nie traci tak szybko blasku jak złoto czy srebro. Jest też najmniej alergizującym z pozostałych metali, jego stop posiada najmniej domieszek, które mogłyby uczulać, o czym świadczy jej próba 950 - w stopie mamy 95% platyny. Z platyny ze względu na trudność w obróbce wykonuje się obrączki o klasycznych zaokrąglonych kształtach.

 


Pallad - ma kolor srebrzystoszary, ciemniejszy niż pozostałe wymienione metale, odznacza się dużym połyskiem i trwałością. Z palladu można wykonać zdecydowanie więcej różnych wzorów niż z platyny, jednak nie wszystkie modele z naszej oferty są możliwe do wykonania z tego szlachetnego metalu.

Obrączki z platyny i palladu są wykonywane na specjalne zamówienie. Jeśli jesteście zainteresowani obrączkami z tych kruszców, prosimy o kontakt. Sprawdzimy dla Was możliwość wykonania wybranego przez Was wzoru i przygotujemy wstępną wycenę.

 

 

RODZAJE ZŁOTA DOSTĘPNE W CARDANO

żółte złoto - dla osób o ciepłym typie kolorystycznym oraz tych, którzy cenią tradycję. 

czerwone złoto - poprzez dodanie do złota miedzi obrączka będzie miała delikatny odcień czerwieni. Jednak nie zrażajajcie się, nie jest to typowy czerwony odcień a raczej muśnięcie ognia ;)

różowe złoto - jest jaśniejsze niż złoto czerwone, ze względu na dodanie mniejszej ilości miedzi. Kolor naprawdę subtelny, jednak dodaje uroku. Niewprawne oko może nie odróżnić go od złota żółtego.

białe złoto - pasuje zdecydowanie bardziej osobom o chłodnym typie urody. Jeśli chodzi o białe złoto w Cardano mamy jego dwa rodzaje:

białe złoto niklowe - jest odbarwiane niklem, przez co jego barwa będzie słomkowa/szampańska – delikatnie żółta. Niestety nikiel zawarty w tym rodzaju białego złota może uczulać i wywoływać reakcje alergiczne u osób na ten metal uczulonych.

białe złoto rodowane - jest to białe złoto niklowe, które dodatkowo pokrywa się warstwą rodu aby uzyskać jasną barwę przypominającą kolorem srebro (srebro jest również standardowo rodowane, więc obrączki będą miały podobny jasny kolor co srebrna biżuteria). Rod jest również metalem szlachetnym. Po jakimś czasie może się on jednak zetrzeć, co spowoduje, że białe złoto kolorystycznie zleje się z żółtym. W zależności od użytkowania obrączek warstwa rodu może zejść ale nie musi, jest to kwestia bardzo indywidualna. Zawsze jednak będziecie mogli przynieść obrączki do odświeżenia i ponownego nałożenia warstwy rodu (koszt 50zł za obrączkę).

białe złoto palladowe - powstaje poprzez dodanie do żółtego złota palladu, który odbarwia nam złoto dając barwę ciut ciemniejszą niż rod. W naszym mniemaniu kolor białego złota palladowego jest bardziej elegancki, nie kojarzy się ze srebrnymi obrączkami, które często noszą narzeczeni. Ważną zaletą tego rodzaju złota jest trwałość koloru – w tym wypadku nie potrzebujemy żadnej dodatkowej warstwy innego metalu, która po jakimś czasie mogłaby się zetrzeć, kolor więc pozostaje niezmienny. Co ważne pallad jest uznawany za metal niealergizujący, wybierając więc białe złoto palladowe możecie być spokojni, bo reakcje alergiczne nie powinny mieć miejsca. Dzięki dodatkowi palladu obrączka również jest nieco wytrzymalsza od obrączek bez dodatku tego szlachetnego metalu. Ten rodzaj białego złota jest droższy jednak biorąc pod uwagę względy użytkowe zdecydowanie go polecamy, warto dołożyć i cieszyć się jego zaletami :)

czarne złoto (białe złoto rutenowane) - jest to złoto odbarwiane niklem, które dodatkowo pokrywa się galwaniczną powłoką rutenu. Dzięki rutenowaniu uzyskujemy piękny czarny kolor, jednak trzeba mieć na względzie, że tak wykonane obrączki będą wymagały co jakiś czas odświeżenia powłoki rutenu, która przez użytkowanie będzie się ścierała. Jest to naturalny proces, a częstotliwość z jaką trzeba będzie obrączkę odświeżać zależy od indywidualnego użytkowania obrączki - im mniej o nią dbamy, tym szybciej powłoka się zetrze, im bardziej dbamy, tym dłużej będziemy się cieszyć jej pięknym kolorem. Nie każdy model obrączek może zostać pokryty powłoką rutenu. 

 

 

CZAS OCZEKIWANIA NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA

Swoje obrączki Cardano możecie zamówić w dwóch trybach:

Tryb standardowy -  czas oczekiwania na realizację zamówienia wynosi około miesiąca, gdyż w Cardano obrączki zawsze są tworzone od podstaw pod konkretnego Klienta. Wszystko uzależnione jest tego, jakie obrączki wybierzecie oraz od ilości złożonych zamówień jakie musimy w danym czasie obsłużyć ;) Bez względu na wybór miejsca, w którym Państwo dokonacie ostatecznego zakupu obrączek, polecamy jednak nie zostawiać tego zakupu na sam koniec. Jest to po prostu stresujące, co widzimy po klientach kupujących na ostatnią chwilę.

Tryb pilny - czas realizacji zamówienia może trwać 1,5-3 tygodni i jest zależny od modeli obrączek na jakie się zdecydujecie oraz ewentualnego grawera niestandardowego. Jednak nie każdy wzór można w tym trybie zamówić - warto zapytać w salonie lub przez FB czy interesujący Was model jest dostępny do zamówienia w tym trybie.

Wzory wykonywane na specjalne zamówienie wymagają dłuższego czasu realizacji, trzeba na nie poczekać ok. 2-3 miesiące.

Grawer niestandardowy wydłuża czas realizacji o ok. 1-2 tygodnie.

 

 

JAK WYGLĄDA OPŁACENIE ZAMÓWIENIA

Przy składaniu zamówienia przez internet należy opłacić od razu całość kwoty, przy składaniu zamówienia w salonie  opłacasz zadatek w wysokości ok. 30% kwoty zamówienia, pozostałą część dopiero przy odbiorze obrączek. Płatność w salonie tylko bezgotówkowo kartą lub kodem BLIK.

Podziel się swoim komentarzem z innymi

Polecane

pixel