INFOLINIA: +48 535 560 730 w godz. 10-18
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Obrączka a pierścionek - różnice

2023-06-16
Obrączka a pierścionek - różnice

Różnice między pierścionkiem zaręczynowym a obrączką.

Pierścionek zaręczynowy i obrączka są dwoma popularnymi symbolami miłości i związku. Oba są noszone na palcu, ale istnieją różnice między nimi. Różnica między obrączką a pierścionkiem zaręczynowym dotyczy zarówno ich znaczenia, jak i sposobu noszenia.

 1. Znaczenie:

  • Pierścionek zaręczynowy: Jest to pierścionek używany do oznajmienia zaręczyn i symbolizuje zadeklarowane zamiary pary do zawarcia małżeństwa. Jest on zwykle wyróżniający się jednym większym kamieniem lub wystawnym wzorem.
  • Obrączka: Jest to okrągły pierścień, który reprezentuje więź małżeńską i jest symbolem nieskończonej miłości i jedności między małżonkami.
 2. Wykorzystanie:

  • Pierścionek zaręczynowy: Zwykle jest noszony przez partnerkę jako oznaka zaręczyn. Jest to pierścień, który podczas oświadczyn jest ofiarowany partnerce jako znak zobowiązania i intencji zawarcia małżeństwa.
  • Obrączka: Po ceremonii ślubnej obrączki są wymieniane przez małżonków jako symbol ich małżeństwa. Obrączki są noszone na palcach lewej ręki i są noszone przez obydwoje partnerów jako wyraz ich związku małżeńskiego.
 3. Wygląd:

  • Pierścionek zaręczynowy: Zazwyczaj jest bardziej dekoracyjny i imponujący. Może mieć większe kamienie, wyjątkowy wzór lub ozdoby, które mają przyciągać uwagę.
  • Obrączka: Zazwyczaj jest prosta, grubsza od pierścionka, zwykle o jednolitej szerokości. Obrączki mogą mieć gładką powierzchnię lub być zdobione liniami, wzorami lub personalizowanymi grawerami. Najczęściej wykonane ze złota, platyny czy srebra, ale także z carbonu i tytanu.
 4. Sposób noszenia:

  • Pierścionek zaręczynowy: Jest noszony zwykle przed wymianą obrączek ślubnych. Po ślubie niektóre osoby decydują się nosić pierścionek zaręczynowy razem z obrączką, podczas gdy inne przenoszą go na inny palec lub noszą w inny sposób. Dowiedz się więcej: Gdzie nosić pierścionek zaręczynowy po ślubie?
  • Obrączka: W Polsce jest noszona na palcu prawej ręki jako znak małżeńskiego związku. 

 obraczki-i-pierscionek-z-rozowego-zlota

Podsumowując, pierścionek zaręczynowy jest tradycyjnie używany do oznaczenia momentu zaręczyn oraz jako znak zobowiązania. Zazwyczaj ma on wyrazisty centralny kamień i symbolizuje miłość oraz przywiązanie. Obrączka natomiast jest symbolem małżeństwa i noszona jest po ślubie. Najczęściej wykonana z metalu, takiego jak złoto, platyna lub srebro, ale coraz częściej poszukiwane są także obrączki wykonane z carbonu czy tytanu. Obrączka reprezentuje wieczną więź i niezmienną miłość małżonków.

 

Nasze salony:

Jubiler Toruń

Jubiler Bydgoszcz

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2023

Polecane

Obrączki ślubne półokrągłe matowe 5mm ze wzorem próba 585

Obrączki ślubne półokrągłe matowe 5mm ze wzorem próba 585

Cena regularna: 4 868,00 PLN brutto3 894,00 PLN brutto
Złoty pierścionek z szafirem i brylantami

Złoty pierścionek z szafirem i brylantami

Cena regularna: 4 860,00 PLN brutto4 374,00 PLN brutto
pixel