INFOLINIA: +48 535 560 730 w godz. 10-18
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ślub bez oświadczyn ? Czy można planować ślub bez pierścionka zaręczynowego?

2023-12-21
Ślub bez oświadczyn ? Czy można planować ślub bez pierścionka zaręczynowego?

W dzisiejszych czasach, kiedy priorytety zmieniają się, a Pary świadomie kształtują swoją przyszłość, ślub bez oświadczyn staje się nowoczesnym i dość częstym wyborem. Rozmawiając z Klientami podczas spotkań w naszych salonach dowiadujemy się co sprawiło, że zdecydowali się na ślub mimo, że pierścionka na palcu przyszłej Panny Młodej brak. Powodów jest kilka i za chwilę je omówimy. Jednak na samym wstępnie pragniemy zaznaczyć, że każda Para ma prawdo do planowania swojej przyszłości tak jak tego chce. ;) Odejście od tradycyjnych rozwiązań nie zawsze jest złe lub dobre. Można powiedzieć, że ślub bez poprzedzających go zaręczyn jest nietypową sytuacją. Niektórzy słysząc takie rozwiązanie łapią się za głowę, a inni stwierdzają, że w sumie...szkoda, że sami na to nie wpadli. Dla tych, którzy zastanawiają się, czy ślub bez pierścionka zaręczynowego to dobry pomysł, odpowiedź jest jednoznaczna - tak, jeśli to jest wasz wybór i decyzja podejmowana razem, zgodnie z waszymi wartościami i priorytetami.

Jakie są powody pominięcia zaręczyn?

Długi staż związku

Często bywa tak, że Pary, które są ze sobą 8-10 lat po prostu decydują się na ślub. Znają się jak łyse konie, są pewni swoich uczuć i pewnego wieczora przy Netflixie jedno z nich rzuca pomysłem ze ślubem i tak zaczyna się planowanie. Skoro machina zwana organizacją ślubu ruszyła, to często etap klękania na kolano przestaje mieć sens. Czy tak jest? Naszym zdaniem, jeśli obie strony się zgadzają ze sobą pod tym względem to czemu nie?.

Dziecko

W momencie, gdy w życiu pary pojawia się dziecko, priorytety ulegają rewolucyjnym zmianom. Planowanie rodziny staje się głównym celem, niezależnie od tego, czy para była już zaręczona czy nie. Propozycja małżeństwa często pojawia się spontanicznie, z pożądaniem budowy silnej rodziny. W takim kontekście, tradycyjne zaręczyny stają się mniej ważne, a para skupia się na ważniejszych aspektach życia rodzinnego. Dodatkowo organizacja tego ważnego dnia jest na tyle pochłaniająca (zwłaszcza gdy maluch co chwilę łapie katar), że nikt nie pomyśli o pierścionku. 

Skromny budżet

Kolejnym powodem, dla którego Pary omijają etap zaręczyn to po prostu kwestie finansów. Sam ślub pochłania nie małe kwoty - oczywiście wszystko zależy od rozmachu imprezy, jednak mimo wszystko są koszty, których się nie ominie (urząd/ Kościół, suknia i garnitur, obrączki). A jeśli dołączymy do tego wyprawianie wesela, to mamy kolejnych usługodawców jak fotograf, dj, sala itp. Wszystko generuje spore sumy, które mogą mocno nadszarpnąć domowy budżet lub uzbierane oszczędności. Właśnie stąd decyzja o braku pierścionka.

Awersja do oświadczyn

Dla niektórych moment oświadczyn jest zbyt stresujący i właśnie dlatego nie dochodzi do tego zdarzenia. I uwaga! - nie mamy na myśli tylko panów. Są też kobiety, które po prostu nie marzą o pierścionku z brylantem. I chociaż jest to bardzo rzadko spotykane, to jednak istnieją takie osoby. 

Nie tylko pierścionek się liczy

Czasem słyszeliśmy o historiach z oświadczyn, które odbyły się bez pierścionka. Zwyczajnie pierścionek został zastąpiony zupełnie inną biżuterią lub tatuażem itp. Będziemy się powtarzać, ale wszystko po prostu jest bardzo indywidualną sprawą danej Pary. ;)

Od pierwszego wejrzenia

Pewnie kojarzysz program telewizyjny "Ślub od pierwszego wejrzenia"? Idea programu jest prosta. Dwoje nieznajomych uczestników bierze ślub "w ciemno" po konsultacjach z psychologami i specjalistami. Pary poznają się dopiero w czasie ceremonii. Odcinki relacjonują rozwój ich relacji a miliony widzów ogląda ich losy przed telewizorami. Takie Pary również nie mają szansy na zaręczyny. W życiu codziennym taka romantyczna i niecodzienna idea ślubu od pierwszego wejrzenia bez światła kamer ma odrobinę inny obraz. Jednak zdarzają się Pary szaleńczo zakochane w sobie, które po kilku tygodniach znajomości postanawiają wziąć ślub. Biegną w euforii do urzędu zarezerwować termin a następnie do niezbędnych usługodawców, aby wszystko szybko zorganizować. W takim wypadkach zaręczyny się nie odbywają, bo nie ma na to czasu ;).

Złoty pierścionek z brylantem i złota obrączka wianek.

Lepiej późno niż później

I nie chodzi nam tutaj o rewelacyjny film z gwiazdorską obsadą (Diane Keaton, Jack Nicholson, Keanu Reevers). Nawet jeśli para zabrała się za planowanie ślubu, mogą razem wybrać pierścionek zaręczynowy podczas wyboru obrączek. Zakup pierścionka przecież nie musi spoczywać wyłącznie na męskich barkach. Możecie wspólnie wybrać wymarzony pierścionek, a jeśli przy okazji dobierzecie idealnie pasujące obrączki to będziecie mieć najważniejsze zakupy za sobą! W ciągu roku zdarza nam się przynajmniej kilka takich Par i dzięki temu rozwiązaniu wszyscy wychodzą z salonu jubilerskiego Cardano szczęśliwi. Wspólne podejmowanie decyzji podczas wyboru pierścionka może być dla pary niezapomnianym doświadczeniem, które dodatkowo umocni ich związek. W Cardano stawiamy na indywidualność i wyjątkowość, pozwalając Parom personalizować swoje wybory. Czy może być coś lepszego? :D

Podsumowanie

Doskonale rozumiemy, że każda para ma swoją unikalną historię. Cardano Jewellery wychodząc naprzeciw różnym potrzebom Par, oferujemy nie tylko tradycyjne obrączki ślubne, ale także pierścionki zaręczynowe, które mogą być wybierane wspólnie nawet po zarezerwowanej sali i podpisanej umowie z fotografem. Dla nas każdy ślub, niezależnie od drogi, którą para wybiera, jest równie ważny i wyjątkowy. 

Podobało się? Skomentuj i udostępnij :)

Masz pytania? Skontaktuj się z nami: Kontakt

 

Nasze salony:

Jubiler Toruń

Jubiler Bydgoszcz

 

Szukasz obrączek ? Sprawdź:

Obrączki ślubne - jaki materiał wybrać?

Rozmiar obrączki jak zmierzyć? Jak dobrać rozmiar obrączki?

Obrączki ślubne na dłoni - które wzory obrączek wyglądają najładniej na palcach?

 

Zobacz też nasze inne artykuły:

Przebieg ślubu kościelnego - omówienie krok po kroku

Ile kosztuje ślub cywilny w urzędzie, a ile w plenerze? 

Ślub humanistyczny - co to jest? Kto go udziela? Czy jest ważny w Polsce?

 

Obejrzyj na YouTube:

Grawer w obrączkach ślubnych - jaki wybrać? Sprawdź przykłady tekstów oraz grafik

Gwarancja i serwis obrączek ślubnych - 7 rad na co zwrócić uwagę podczas zakupu

Kosmetyki do obrączek ślubnych Cardano - jak używać zestawu kosmetycznego?

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2023

Polecane

Złoty pierścionek z brylantem

Złoty pierścionek z brylantem

Cena regularna: 2 206,00 PLN brutto1 875,00 PLN brutto
Złoty pierścionek z brylantem

Złoty pierścionek z brylantem

Cena regularna: 2 165,00 PLN brutto1 840,00 PLN brutto
Czarny pierścionek z diamentami

Czarny pierścionek z diamentami

Cena regularna: 1 890,00 PLN brutto1 607,00 PLN brutto
Żółty pierścionek z diamentami

Żółty pierścionek z diamentami

Cena regularna: 1 431,00 PLN brutto1 216,00 PLN brutto
Żółty pierścionek z diamentem

Żółty pierścionek z diamentem

Cena regularna: 1 836,00 PLN brutto1 561,00 PLN brutto
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel