INFOLINIA: +48 535 560 730 w godz. 10-18
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Fotograf ślubny: na co zwracać uwagę wybierając fotografa

2023-06-22
Fotograf ślubny: na co zwracać uwagę wybierając fotografa

Organizacja ślubu, poszukiwanie usługodawców, przeglądanie oferty firm z branży ślubnej, czytanie opinii na ich temat. Czy to są tematy, którymi obecnie się zajmujesz, jednak dalej nie jesteś pewny na co się zdecydować? W takim razie ten artykuł jest dla Ciebie !

Na jakie kwestie należy zwrócić najbardziej uwagę, aby wybór usługodawców ślubnych okazał się udany, a ślub i wesele okazały się sukcesem? Śpieszymy z pomocą! Rozpoczynamy serię artykułów - PORADNIK ŚLUBNY CARDANO, aby pomóc Wam w tych ważnych organizacyjnych dylematach. 

 

 

Jeden z pierwszych wyborów przed jakim zapewne stoicie to WYBÓR FOTOGRAFA… 

Fotograf ślubny – od czego zacząć?

Każda przyszła Para Młoda marzy o pięknych zdjęciach ze ślubu przywołujących najlepsze wspomnienia z tego wydarzenia. Zupełnie nas to nie dziwi. Chcemy przecież pamiętać piękne chwile, szczególnie z tak ważnych wydarzeń jak zawarcie małżeństwa. Jakie więc kwestie należy wziąć szczególnie pod uwagę wybierając fotografa na Wasz ślub? 

Pierwszy taniec Młodej Pary na weselu
Fot. Łukasz Pietrzak Fotografia

Po pierwsze doświadczenie fotografa

Fotograf mający za sobą lata pracy w branży będzie bardziej odpowiedni do tego zadania - profesjonalista, który wie, co w którym momencie nastąpi, a także jest gotowy na każdy przebieg wydarzeń. Dzięki temu ze spokojem będziecie mogli zająć się przeżywaniem tego wspaniałego dnia. Świadomość, że już po wszystkim zostaną z Wami przepiękne zdjęcia zawierające ujęcia pięknych chwil jest czymś niezastąpionym.

Para młoda wychodzi z kościoła
 Fot. Cute Story Photography

 

Po drugie stylistyka zdjęć

Sprecyzujcie czego oczekujecie od zdjęć i czy fotograf jest w stanie Wam to zapewnić. Jeszcze przed uroczystością ustalcie z fotografem jak mają wyglądać ujęcia i jakiego typu kadrów ma być więcej - romantycznych, w tańcu, Was czy gości. Fotograf skupi się na tym, co dla Was najważniejsze.

Pan Młody Podrzucany w tańcu 
Fot. Łukasz Pietrzak Fotografia

Po trzecie bezpieczeństwo zdjęć

Co z pięknych zdjęć jeśli karta pamięci lub aparat ulegnie awarii i wszystko przepadnie. Koniecznie wybierzcie fotografa, który ma z sobą sprzęt zapasowy i w odpowiedni sposób zadba o bezpieczeństwo Waszych wspomnień. Upewnijcie się czy fotograf będzie przygotowany na ewentualną awarię sprzętu, zniszczenie karty pamięci, itp.

Grupowe zdjęcie weselne wokół auta 
 Fot. Cute Story Photography

Po czwarte profesjonalne oświetlenie

Światło odgrywa niesamowicie ważną rolę w pracy fotografa. W dużej mierze to od oświetlenia będzie zależeć finalny efekt. Sprawdźcie czy fotograf, którego usługi bierzecie pod uwagę korzysta z dodatkowego doświetlenia.

 Para młoda na tle wody i miasta
Fot. Łukasz Pietrzak Fotografia

Po piąte umiejętności fotografa

Zapytajcie fotografa o ostatnie pełne reportaże, ponieważ portfolio może być luźnym zbiorem najlepszych kadrów z kilku lat, a to pełne materiały świadczą o umiejętnościach fotografa - najlepiej aby pokazał Wam materiał z miejsca lub zbliżonego stylistycznie miejsca Waszego ślubu i wesela.

Panna Młoda w towarzystwie druhen 
 Fot. Cute Story Photography

Fotografia ślubna – modne ujęcia

Przeglądając Pinterest, Facebooka, Instagram lub Tik Toka na pewno spotykacie się z pięknymi ujęciami z sesji ślubnych. Każdy chce mieć piękną pamiątkę, którą może podzielić się z innymi ludźmi również poprzez social media. Trendy ślubne odgrywają dużą rolę również w pracy fotografa. Bardzo modne jest robienie zdjęć obrączek ślubnych w różnych sceneriach, np. obrączki ułożone w plenerze lub w specjalnym pudełeczku pośród innych dodatków Pary Młodej, takich jak perfumy, spinki czy buty. 

Para Młoda na nadmorskich skałach
Fot. Łukasz Pietrzak Fotografia

Fotograf ślubny - opinie

Wybierając fotografa na ślub nie zapomnijcie zapoznać się z opiniami. To co mówią o fotografie jego dotychczasowi klienci powinno mieć dla Was bardzo duże znaczenie.

 Para Młoda wśród zieleni
 Fot. Cute Story Photography

Fotograf ślubny - koszt

Cennik fotografa to nie tylko ilość zdjęć jaką finalnie otrzymacie, ale przede wszystkim ich jakość, doświadczenie fotografa oraz profesjonalny sprzęt, który zapewni odpowiednie warunki do stworzenia małego dzieła sztuki. Polecamy więc kierować się nie tylko ceną, ale wziąć też pod uwagę wszystkie aspekty pracy fotografa.

 Para Młoda na tle samolotu
Fot. Łukasz Pietrzak Fotografia

Fotograf ślubny - czy warto?

Emocje z dnia ślubu przeminą, ale zdjęcia zostaną z Wami na długo. Niech wybór fotografa będzie decyzją przemyślaną - zdjęcia i obrączki to dwie rzeczy, które zostaną z Wami po ślubie do końca życia. Nie warto odejmować decyzji pochopnie ani też przesadnie oszczędzać na czymś, co ma tak duże znaczenie.

 Podrzucana Panna Młoda
 Fot. Cute Story Photography

Fotograf ślubny - kogo polecamy

Warto zacząć przygodę ślubną od obrączek. Nie tylko dlatego, że w Cardano specjalizujemy się w obrączkach ;) Ważne jest to, że kupując swoje obrączki w Cardano zaoszczędzicie na organizacji ślubu, ponieważ poza świetnymi obrączkami i szeregiem korzyści, dodatkowo otrzymacie specjalne RABATY przygotowane wyłącznie dla naszych klientów przez naszych Partnerów z branży ślubnej. Na szczególne wyróżnienie w kategorii najlepszych Fotografów zasługują firmy, które znajdziecie także w naszym Katalogu Partnerów:

Łukasz Pietrzak Fotografia: www.lukaszpietrzak.pl

The Cute Story Photography: instagram.com/thecutestoryphotography

Monika Marszałek - Fotografia Emocji: www.monikamarszalek.pl

Zaiskrzyło Fotografia: www.zaiskrzylo.pl

 

Para Młoda w tańcu Fot. Cute Story Photography 

 

Nasze salony:

Jubiler Toruń

Jubiler Bydgoszcz

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2023

Polecane

pixel