INFOLINIA: +48 535 560 730 w godz. 10-18
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2023-04-28

Jaki jest najwygodniejszy kształt obrączki ślubnej?

Klasyczne obrączki z grawerem klucz wiolinowy

Delikatnie zaoblone złote obrączki ślubne z subtelną personalizacją obrączek jaką jest klucz wiolinowy. Taka drobna rzecz, a jak wiele może nam powiedzieć o właścicielach tych złotych krążków. Także klasyczne obraczki można dopasować indywidulnie do dłoni każdego z narzeczonych. Zobaczcie na co zwrócić uwagę wybierając obrączki ślubne.

 

Jakie są kształty obrączek ślubnych?

Obrączki zaokrąglone

Najbardziej klasyczny profil obrączek ślubnych to profil zaokrąglony. Są to obrączki z wypukłym profilem zewnętrznym. Okrągła obrączka to najczęściej wybierana obrączka ślubna przez pary planujące ślub. Można wybrać obrączki zaokrąglone lub obrączki delikatnie zaoblone. Obrączki o zaoblonym kształcie to najwygodniejsze obrączki do noszenia. Dla bardziej wymagających są także dostępne obrączki zaokrąglone o innym stopniu zaoblenia niż wymienione. Ponadto każdy dobry jubiler w gratisie oferuje zaoblenie wewnątrz obrączek, czyli tzw. soczewkę wewnętrznąSoczewka - co to jest i do czego służy? 

Obrączki płaskie

Płaskie obrączki ślubne są najmniej wygodnym wariantem z tych najczęściej wybieranych (najmniej wygodne obrączki klasyczne to rzadko wybierany profilem wklęsły, którego nie będziemy tutaj omawiać). Dlaczego płaskie obrączki są niewygodne? Ponieważ mają najwyżej umiejscowiony brzeg obrączki, który przeszkadza i uwiera palce. Oczywiście są osoby, którym to nie przeszkadza ;) Dużo zależy od budowy palca oraz wrażliwości danej osoby.

Obrączki płaskie fazowane

Fazowane obrączki ślubne to świetna alternatywa dla obrączek płaskich. Często są wybierane przez osoby, którym nie pasują do dłoni zaokrąglone obrączki, a które szukają czegoś wizualnie delikatniejszego od obrączek płaskich, które czasem Klienci określają mianem "śrubek" ;) Obrączki fazowane są na brzegach ścięte, dzięki czemu w mniejszym stopniu mają styczność na brzegach z palcami. Z pewnością są to obrączki nowoczesne pięknie prezentujące się na dłoni.

 

Najpopularniejsze kształty klasycznych obrączek ślubnych

Jaki kształt obrączki wybrać?

Każda dłoń jest inna, warto więc wybrać to co się nam bardziej podoba i jest przy tym wygodne dla naszych palców. Często jednak jest tak, że trzeba dokonać wyboru pomiędzy wygodą a wyglądem. Jakie obrączki ślubne wybrać aby były idealne? My nieśmiało polecamy jednak wybrać to co się bardziej podoba bo i tak się dłoń po czasie przyzwyczai do obrączki. Pamiętaj, że w Cardano znajdziesz jeszcze większy wybór profili obrączek oraz profesjonalne doradztwo :) Chętnie pomożemy Ci w wyborze, tylko skontaktuj się z nami. 

Jeśli chcesz kupić obrączki będąc obsłużonym w miłej atmosferze, ale profesjonalnie przeczytaj też: Rola konsultanta przy wyborze obrączek ślubnych.

 

Nasze salony:

Jubiler Toruń

Jubiler Bydgoszcz

Polecane

Obrączki ślubne 4mm półokrągłe z kamieniami żółte złoto 585

Obrączki ślubne 4mm półokrągłe z kamieniami żółte złoto 585

Cena regularna: 4 696,00 PLN brutto4 226,00 PLN brutto
Obrączki ślubne klasyczne półokrągłe 4mm żółte złoto 585

Obrączki ślubne klasyczne półokrągłe 4mm żółte złoto 585

Cena regularna: 4 112,00 PLN brutto3 701,00 PLN brutto
Obrączki ślubne klasyczne fazowane 4mm żółte złoto 585

Obrączki ślubne klasyczne fazowane 4mm żółte złoto 585

Cena regularna: 4 463,00 PLN brutto4 017,00 PLN brutto
Obrączki ślubne klasyczne płaskie 4mm żółte złoto 585

Obrączki ślubne klasyczne płaskie 4mm żółte złoto 585

Cena regularna: 4 368,00 PLN brutto3 931,00 PLN brutto
pixel