INFOLINIA: +48 535 560 730 w godz. 10-18
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

SOCZEWKA - CO TO JEST I DO CZEGO SŁUŻY?

2021-02-17
SOCZEWKA - CO TO JEST I DO CZEGO SŁUŻY?

 

 

 

 

 

W trakcie spotkań konsultacyjnych z naszymi Klientami szukającymi obrączek, często pojawia się taki scenariusz:

- „Dzień dobry, przyszliśmy wybrać obrączki :)”

- „Dzień dobry, super! Zaraz wszystko Państwu pokażę i opowiem :D"

Rozmowa się toczy, aż tu nagle pada pytanie:

- "Czy wiecie czym jest soczewka w obrączkach?

- „Ooo, nie. Pierwszy raz słyszymy o czymś takim...”

 

Jeśli również pierwszy raz słyszysz o soczewce lub słyszałeś to pojęcie, ale i tak nie wiesz o co chodzi, to zaraz wszystko stanie się jasne ;)

 

Czym więc jest soczewka w obrączkach i do czego służy?

Biorąc obrączkę do ręki możesz zauważyć dwie sytuacje:

1) obrączka jest wewnątrz płaska

lub

2) obrączka jest wewnątrz delikatnie wypukła

Właśnie ta wypukłość, delikatne zaoblenie wewnątrz obrączki to soczewka i jest to coś bardzo pozytywnego :D W Cardano soczewka zostanie dla Was wykonana gratis w każdym modelu obrączek, w którym jest technicznie możliwość jej wykonania, czyli w zdecydowanej większości wzorów. Dla nas jest to standard i nie wyobrażamy sobie, aby nasi Klienci mieli nosić obrączki bez tego świetnego rozwiązania ;)

 

A dlaczego jest takie świetne? Wpływa na to budowa obrączki. Już tłumaczymy o co chodzi.

Po pierwsze soczewka pomaga przy zakładaniu i zdejmowaniu obrączki z palca. Brzegi są nieco niższe niż środkowa część obrączki przez co już sam opływowy kształt pomaga przecisnąć obrączkę przez kosteczkę lub „mięsko” na palcu.

Przy dobrze dobranym rozmiarze obrączka z soczewką spadać z palca nie powinna, a w porównaniu do obrączki wewnątrz płaskiej, zakładanie obrączki z soczewką jest znacznie wygodniejsze i milsze dla palca - brzegi obrączki są przyjemnie zaokrąglone, dzięki czemu nie ranią skóry. Jest to szczególnie ważne, gdy mamy szeroką kosteczkę, a potrzebujemy częściej obrączkę zdejmować. Nie mając soczewki po prostu obrączka może zrobić nam krzywdę.

Nie każdy też zdaje sobie sprawę, że nasze palce zmieniają delikatnie swój rozmiar nawet kilka razy w ciągu dnia. Dzieje się tak np. po wysiłku fizycznym, w sytuacjach stresowych, wraz ze zmianami związanymi ze zdrowiem czy pod wpływem temperatury, szczególnie w lato palce puchną, a zimą ich rozmiar się nieco zmniejsza.

W sytuacji gdy palce opuchną, obrączka z brzegów ma więcej wolnej przestrzeni pod spodem, dzięki czemu nie mamy wrażenia ściśnięcia palca gdy ten spuchnie, a znowu gdy jest zimno i palec się obkurcza, wtedy najbardziej wysunięta część obrączki wewnątrz dalej trzyma nam ją na palcu, chroniąc ją przed zsunięciem się. Chyba, że nasze palce mocno zmieniają swój rozmiar, wtedy trzeba wziąć pod uwagę, że obrączka stanie się za ciasna lub że będzie ją łatwiej zgubić.

Wolna przestrzeń pod brzegami obrączki pozwala również na dojście powietrza do skóry pod obrączką. Być może zauważyliście u kogoś pod obrączką jaśniejszą skórę – o ile nie jest to nieopalona słońcem skóra na tle opalenizny, to jest to właśnie odparzenie spowodowane brakiem soczewki lub zbyt małym rozmiarem. Dzięki soczewce skóra od naszym złotym krążkiem oddycha i nie odparza się gdy jest gorąco.

Mając obrączkę z soczewką wewnątrz odczujesz różnicę również w trakcie ściskania pięści, przy trzymaniu przedmiotów, prowadzeniu auta, niesieniu zakupów - obrączka dopasuje się do dłoni, co również powoduje, że noszenie obrączki z soczewką jest bardziej komfortowe.

Same plusy :) Na minus jest jedynie waga – obrączka będzie nieco lżejsza w porównaniu do obrączki bez soczewki o tych samych parametrach, co jest zdecydowanie na plus biorąc pod uwagę cenę ;) Za obrączkę z soczewką w Cardano zapłacicie mniej, a samo wykonanie soczewki otrzymacie gratis!

 

A co z obrączkami, w których soczewki brak?

Brak soczewkowego profilu nie oznacza, że obrączka ślubna jest zła. Po prostu w niektórych przypadkach komfort jej noszenia jest niższy. Obrączka o płaskiej powierzchni wewnętrznej jest wyższa na brzegach, dzięki czemu podczas uderzenia lub ściśnięcia jest mniejsze prawdopodobieństwo jest odkształcenia. Dlatego tego typu profil rekomendujemy w przypadku obrączek o bardzo małej wysokości (poniżej 1mm) oraz szerokości (poniżej 3mm). Warto mieć na uwadze, że są przypadki kiedy soczewka jest po prostu niemożliwa do wykonania. Są to najczęściej projekty w których mamy bardzo małą powierzchnię wewnętrzną obrączki lub nie ma tej powierzchni wcale (np. obrączka wysadzana dużymi kamieniami dookoła lub obrączka ażurowa, niektóre skomplikowane w budowie modele). 

 

Podsumowując: soczewka dobra jest i soczewkę chcecie w swoich obrączkach mieć :D Po przeczytaniu tego artykułu wiecie już do czego ona służy i czym jest. Porównując oferty przed dokonaniem zakupu niewątpliwie warto o soczewkę zapytać ;) Powyżej opisane zalety zaoblonej wewnętrznie obrączki mówią same za siebie.

 

Zachęcamy gorąco do wizyty w naszych salonach Cardano, gdzie będziecie mogli zobaczyć, przymierzyć i porównać obrączkę bez i z soczewką. Nasi Konsultanci doradzą, jakie rozwiązanie jest dla Was najlepsze.

 

Pozdrawiamy z Cardano!

Pokaż więcej wpisów z Luty 2021
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel