INFOLINIA: +48 535 560 730 w godz. 10-18
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

PROCES PRODUKCJI ZŁOTYCH OBRĄCZEK CARDANO

2021-10-19
PROCES PRODUKCJI ZŁOTYCH OBRĄCZEK CARDANO

Czy zastanawialiście się jak powstają Wasze złote obrączki Cardano i co sprawia, że są tak wyjątkowe i trwałe? Z tego artykułu dowiecie się jak wygląda cały proces powstania obrączki od początku do końca. Zaczynamy!

 

 

 

 

Najpierw potrzebny jest Wasz pomysł. Wybieracie więc upatrzony wzór lub projektujecie go od podstaw, dobieracie kolory, szerokość, wysokość, grawer, preferowane wykończenie powierzchni oraz ewentualne kamienie i... składacie zamówienie :)

Kolejnym etapem jest odlanie rur złotych. Proces ten odbywa się z użyciem odpowiedniej temperatury i ciśnienia, dzięki czemu obrączki Cardano mają odpowiednią trwałość. Stosowana przy produkcji obrączek Cardano bezszwowa metoda wykonania zapewnia jednolitość materiału i brak konieczności lutowania. Dawniej, aby powstała obrączka, cięto paseczek złotej blachy i po odpowiedniej obróbce łączono jego dwa końce poprzez lutowanie , co tworzyło w miejscu połączenia słabszy punkt, który w przypadku uderzenia czy nacisku uległby pęknięciu w pierwszej kolejności. Niektórzy jubilerzy niestety do dziś w ten sposób tworzą obrączki.

Następnie już uformowane złote rury są cięte na odpowiedniej szerokości krążki i obrabiane. Do tego celu stosowane są specjalistyczne maszyny. Technologia CNC zapewnia perfekcyjne nadanie kształtu, parametrów, zdobień oraz wykończenie powierzchni. Tu nie ma miejsca na błędy techniczne ;) Dzięki zastosowaniu techniki cyfrowej i nowoczesnego sprzętu możliwe jest nadanie obrączkom precyzyjnych kształtów i wykonanie na nich niezwykłych zdobień, które tak cieszą oko :D

Jeżeli wybraliście dla siebie obrączki dwu- lub wielokolorowe, dwa lub więcej krążków złota w odpowiednich kolorach i kształtach jest łączone ze sobą nie na zasadzie lutowania, a za pomocą techniki sinteringu, polegającej na zgrzaniu ich pod wysokim ciśnieniem i temperaturą. W tak wykonanej obrączce połączenie kolorów tworzy idealną linię i jest bardzo trwałe, dzięki przeniknięciu się cząsteczek poszczególnych stopów. Proces ten określa się mianem dyfuzji.

Kolejnym krokiem w procesie powstawania Waszych obrączek Cardano, w zależności od wybranego przez Was wykończenia powierzchni, obrączki są albo polerowane, dzięki czemu ich powierzchnia jest idealnie gładka i błyszcząca, albo ich powierzchnia jest pokrywana wybranym matem. Białe złoto niklowe jest na tym etapie pokrywane warstwą rodu. Oprawiane są też kamienie.

Jeśli zdecydowaliście się na grawer, to Wasze obrączki są prawie na mecie ;) Wybraliście własnoręczny podpis, odciski palców, projekt graficzny, a może standardowo imiona i datę? Wasz grawer zostanie naniesiony na Wasze obrączki przy użyciu lasera. Jest to metoda bardzo precyzyjna, pozwalająca wykonać nawet bardzo małe i szczegółowe projekty graficzne. Obrączki z personalizowanymi grawerami będą dla Was pięknym przypomnieniem wspólnych wydarzeń, miejsc, zainteresowań, a przede wszystkim uczucia, jakim się wzajemnie darzycie ;)

Ostatnim etapem są kontrola jakości i pakowanie – obrączki są sprawdzane pod kątem ewentualnych błędów, kontrolowane są parametry oraz jakość wykonania. Każda obrączka nie spełniająca standardów jest wykonywana na nowo. Obrączki są następnie pakowane w eleganckie pudełko, razem z certyfikatami oraz zestawem kosmetycznym do pielęgnacji obrączek.

Stosowany do wykonania Waszych obrączek Cardano stop złota to sprawdzony materiał pierwotny, a nie niepewnej jakości złom złota. Stop jest nowy, o odpowiedniej barwie i jakości. Kupując obrączki w Cardano macie pewność, że kupujecie produkt nowy, stworzony specjalnie dla Was w najlepszej technologii i z najlepszej jakości materiałów przez najlepszych polskich producentów obrączek, niedotykany i nie przymierzany przez innych Klientów. Sami tworzycie swoją historię! :)

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021
pixel