INFOLINIA: +48 535 560 730 w godz. 10-18
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kiedy trzeba ściągnąć obrączkę ślubną? Pomoc przy opuchniętej dłoni!

2023-12-06
Kiedy trzeba ściągnąć obrączkę ślubną? Pomoc przy opuchniętej dłoni!

Wyobraź sobie, że palec, na którym nosisz swoją wymarzoną obrączkę niespodziewanie puchnie do tego stopnia, że jej ściągnięcie staje się niemożliwe! Taka sytuacja może prowadzić do bólu fizycznego, frustracji, a nawet paniki... no bo co teraz zrobić? W naszym dzisiejszym artykule dowiesz się w jakich sytuacjach palce mogą puchnąć i jak dzięki temu uniknąć cięcia obrączki lub palca!

CZYNNIKI ZEWNĘTRZNE

Do tego rodzaju czynników, które w jakimś stopniu wpływają na zwiększenie objętości tkanek  w organizmie z zewnątrz możemy zaliczyć :

Pogodę 

Temperatura powietrza oraz jego wilgotność także mogą u sporej liczby osób wpływać na rozmiar palców. W przypadku wyższej niż w ostatnim czasie temperatury oraz większej wilgotności opuchnięcie palców będzie się zwiększać, a w przypadku niższej temperatury zmniejszać. A więc jeśli planujesz urlop w tropikach, to pamiętaj
o swojej obrączce ;).

Pory roku 

W przypadku wielu osób, palce mogą być bardziej opuchnięte w okresach upałów lub wyjątkowo gorących dni. Natomiast zimą z reguły palce są bardziej obkurczone niż latem.

Wysokie ciśnienie 

Znaczenie ma również ciśnienie atmosferyczne, niskie lub wysokie może powodować zmiany w organizmie wpływające na stan palców. Może to dotyczyć rejsu samolotem lub po prostu wspinaczki w bardzo wysokie szczyty. Nawet szybka przejażdżka na rollercoasterze może powodować szybkie zmiany ciśnienia oraz prowadzić do opuchnięcia ciała.

Praca zawodowa

Są takie zawody, w których nasze dłonie to najdroższe narzędzie. Mowa tu o całej służbie zdrowie, fizjoterapeutach ale także spawaczach czy zawodowych kierowcach oraz muzykach. Pracując dłońmi przez wiele godzin przyczyniamy się do tego, że będą one puchły z powodu nadużycia. ;) Dlatego jeśli wiesz, że czeka Cię kilkugodzinna ciężka praca to zdecyduj się na zdjęcie obrączki, lub obserwuj czy nie jest ona zbyt ciasna. 

Domowe czynności

Czy u Ciebie sobota to także dzień mopa? ;D Jeśli tak jak większość osób w weekend poświęcasz czas na domowe porządki (pranie / mycie okien / odkurzanie itp). To nie dziw się, że po wszystkim popijając kawusie zauważyć, że obrączka odrobinę ciśnie palec lub co gorsza zebrała dodatkowe rysy! Jeśli wszystkie prace jakich się podejmujesz są wykonywane ręcznie, to dłoń po prostu musi spuchnąć. Nasza rada? Wyrób sobie nawyk ściągania obrączki przy sprzątaniu lub remontach ;).

 

CZYNNIKI WEWNĘTRZNE 

Są to takie czynniki, które zachodzą w naszym ciele czego efektem ubocznym może być właśnie spuchnięta dłoń:

Ciąża 

W okresie ciąży kobieta może doświadczyć obrzęku i zwiększonego zatrzymywania wody w organizmie, co może zwiększyć rozmiar jej palców. Po ciąży nie zawsze palce wracają do rozmiarów sprzed ciąży. 

Ogólny stan zdrowia

Choroby wrodzone i przewlekłe oraz nasz ogólny stan zdrowie może mieć duży wpływ na rozmiar palców. Nawet zwykłe przeziębienie może w niektórych przypadkach wpływać na ich rozmiar. Tym bardziej choroby w których występuje stan zapalny czy inne schorzenia, mogą wpłynąć na rozmiar palca.

Zmiany hormonalne

Fluktuacje hormonalne, takie jak te występujące podczas menstruacji, również mogą również wpłynąć na opuchliznę i zmiany rozmiaru palca.

Aktywność fizyczna

Po intensywnym wysiłku fizycznym palce mogą być opuchnięte, co może wpłynąć na dobór odpowiedniego rozmiaru obrączki. U niektórych osób nawet intensywny spacer może mieć wpływ na palce. 

Stres 

Również stres może wpływać na zmiany rozmiaru palca. Większy stres może spowodować puchnięcie palców. 

Starzenie się 

Niestety.. starość nie radość. W miarę starzenia się ciała, tkanki stają się mniej elastyczne, a to może wpłynąć na rozmiar palca. W niektórych przypadkach palce mogą stawać się cieńsze lub bardziej delikatne.

Teraz już wiesz jak uchronić siebie i swoją wymarzoną obrączkę przed niechcianymi sytuacjami. ;) Pamiętaj, że wszystkie wyżej wymienione sytuacje mogą , ale nie muszą powodować puchnięcia palców. Każdy z nas jest inny, więc nasze organizmy będą reagować na pewne sytuacje lub nie. A jaka jest nasza rada? Obserwuj swój organizm ;). Nosząc obrączkę po prostu postaraj się zwracać uwagę na to jak ona się "zachowuje" na palcu. Zawsze staramy się zwracać uwagę naszym Parom, że warto zadbać
o swoją wygodę noszenia obrączki, bo w końcu ma ona Ci służyć całe życie! Właśnie dlatego, aby pomóc naszym Klientom i zwiększyć dla nich komfort noszenia obrączek wykonujemy soczewkę w wielu naszych wzorach. A jeśli masz już wybrany model obrączki, ale zastanawiasz się Czy rozmiar palca się zmienia? Jaki jest idealny moment na pomiar palca?  to sprawdź nasze inne wpisy na temat obrączek.
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2023

Polecane

Obrączki ślubne 4mm półokrągłe z kamieniami żółte złoto 585

Obrączki ślubne 4mm półokrągłe z kamieniami żółte złoto 585

Cena regularna: 4 696,00 PLN brutto4 226,00 PLN brutto
Obrączki ślubne klasyczne fazowane 3mm białe złoto 585 SLIM

Obrączki ślubne klasyczne fazowane 3mm białe złoto 585 SLIM

Cena regularna: 2 836,00 PLN brutto2 552,00 PLN brutto
Obrączki ślubne klasyczne fazowane 4mm żółte złoto 585  SLIM

Obrączki ślubne klasyczne fazowane 4mm żółte złoto 585 SLIM

Cena regularna: 3 511,00 PLN brutto3 160,00 PLN brutto
Obrączki ślubne płaskie 4,5mm z kamieniami złoto 585

Obrączki ślubne płaskie 4,5mm z kamieniami złoto 585

Cena regularna: 6 176,00 PLN brutto5 558,00 PLN brutto
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel