INFOLINIA: +48 535 560 730 w godz. 10-18
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Diament syntetyczny - kamień przyszłości! Czym jest diament syntetyczny?

2023-12-13
Diament syntetyczny - kamień przyszłości! Czym jest diament syntetyczny?

Diamenty syntetyczne dlaczego są nazywane kamieniami przyszłości? Nie powstały miliony lat temu w ekstremalnych warunkach
pod powierzchnią ziemi, a mimo tego zachowują wszystkie właściwości ich naturalnych odpowiedników. Sprawdź czym jest diament powstały w laboratoryjnych warunkach i dlaczego je polecamy? 

Diament syntetyczny — co to takiego?

Diamenty syntetyczne, znane również jako diamenty laboratoryjne, stanowią wspaniałą alternatywę dla naturalnych diamentów. Najprościej tłumacząc czym jest brylant syntetyczny podczas spotkań z naszymi Klientami powtarzamy, że kamienie te mają takie same chemiczne i fizyczne właściwości co diamenty naturalne, ale wytwarzane są w warunkach laboratoryjnych, a nie wydobywane
z ziemi.
I to wszystko! Bardzo ważne jest, aby zrozumieć, że nie jest to sztuczny kamień jak cyrkonia. Jest to pełnowartościowy diament, a po oszlifowaniu brylant, który pięknie ozdobi twoją wymarzoną biżuterię. ;).

Jak powstaje diament syntetyczny? 

Diamenty syntetyczne nie powstały w naturalnych warunkach pod powierzchnią ziemi, a mimo tego zachowują wszystkie właściwości ich naturalnych odpowiedników. Odtworzenie chemicznego procesu powstawania diamentów w płaszczu ziemi sprawiło, że w przeciwieństwie do cyrkonii oraz pozostałych sztucznych kamieni będących imitacją diamentu - a raczej jego oszlifowanej wersji czyli brylantu, te laboratoryjne cechują się tym samym składem oraz właściwościami fizycznymi i optycznymi, co naturalne. W warunkach laboratoryjnych udało się stworzyć warunki identyczne do tych, w których powstają brylanty naturalne. Sztucznie stworzone przez człowieka warunki pozwalają nie tylko wyhodować diamenty o wyjątkowo dobrych parametrach, ale przede wszystkim czas ich produkcji jest o wiele krótszy przez co bardziej ekologiczny. Nowoczesne technologie pozwalają skrócić okres formowania się diamentu z miliardów lat do... zaledwie paru tygodni! Diamenty stworzone w laboratorium nie pochodzą z zubożałych krajów, gdzie wydobyciu diamentów towarzyszą niebezpieczne warunki pracy. Nie napędzają one wojny ani konfliktów zbrojnych. 

Delikatne obrączki z kamieniami,

Jak odróżnić diament syntetyczny od naturalnego?

Gołym okiem będzie ciężko odróżnić te dwa kamienie, ponieważ są bliźniacze. A więc jak odróżnić diament naturalny od syntetycznego? Odpowiedź jest bardzo prosta...ceną. Kamienie powstałe w warunkach laboratoryjnych są tak samo piękne jak ich naturalni bracia, jednak są bardziej ekologicznym rozwiązaniem a dodatkowym ich atutem jest sporo niższa cena! W salonach Cardano Jewellery dowiedzie się czym jest brylant syntetyczny oraz ile jego cena różni się od naturalnego odpowiednika. Bardzo ważne jest, aby pamiętać że oba te kamienie są po oszlifowaniu brylantami, a więc podlegają dożywotniej gwarancji na jakość wykonania oraz na niewypadanie kamieni. Warto także wiedzieć, że w profesjonalnych salonach jubilerskich każdy kamień szlachetny posiada swój certyfikat, a więc możesz oto pytać podczas zakupów. 

Ile kosztuje diament syntetyczny?

Ceny diamentów laboratoryjnych tak samo jak naturalnych zależą od zasady 4C (colour/clarity/cut/carat). W dużym skrócie chodzi o barwę, czystość i karaty = masę czyli wielkość kamienia. W naszych salonach posiadamy w ofercie diamenty syntetyczne o szlifie brylantowym (najbardziej pożądany) oraz barwie od D-H (D to najlepsza barwa jaka jest możliwa do uzyskania podczas produkcji diamentów) i czystości Si (inkluzje niemal niewidoczne). Dla porównania diamenty naturalne, które posiadamy w ofercie mają zazwyczaj niższą wartość w stosunku do barwy, ponieważ jest to zakres od G-H i czystość również Si. 

Dla przykładu zaprezentujemy ceny brylantów naturalnych i syntetycznych w najczęściej wybieranych wielkościach przez naszych Klientów:

0,009ct = BN 170zł / BS 100zł

0,014ct = BN 220zł / BS 110zł

0,022ct = BN 300zł /BS 150zł

0,033ct = BN 470zł / BS 240zł

0,044ct = BN 590zł /  BS 300zł

0,065ct = BN 740zł / BS 370zł 

Niższe ceny diamentów syntetycznych to bardzo atrakcyjna oferta zwłaszcza dla Pań, które wymarzyły sobie obrączkę lub pierścionek z dużą ilością kamieni. ;). Jeden naturalny kamień o masie 0,022ct to tylko 300zł, ale zróbmy ich 7 sztuk i kwota zacznie wynosić już 2100zł za same kamienie! Dla porównania taka sama liczba brylantów syntetycznych to tylko 1050zł. POŁOWA CENY! Imponujące prawda? Dlatego tak ważne jest sprawdzenie wszystkich opcji podczas dokonywania tak ważnych zakupów jakimi są obrączki.

Jak sama widzisz diamenty syntetyczne to drogocenne kamienie przyszłości. Dorównują parametrom, a nawet naszym zdaniem przewyższają diamenty naturalne ze względu na bezpieczną oraz ekologiczną produkcję oraz bardzo atrakcyjną cenę. Bez względu na jaki rodzaj diamentów się zdecydujesz, uważamy, że obydwa rodzaje diamentu zasługują na uznanie i zachwyt. Jesteśmy przekonani również, że diament syntetyczny może stać się najpiękniejszą ozdobą kobiecej urody oraz obrączki ślubnej oraz pierścionka zaręczynowego. 

 

Podobało się? Skomentuj i udostępnij :)

Masz pytania? Skontaktuj się z nami: Kontakt

 

Nasze salony:

Jubiler Toruń

Jubiler Bydgoszcz

 

Zobacz też nasze inne artykuły:

Jak kupić tanie obrączki ślubne, ale nie w promocji?

Oprawy kamieni w obrączkach

Obrączka a pierścionek - różnice

 

Szukasz pierścionka? Sprawdź:

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Jak wybrać klasyczny pierścionek zaręczynowy z brylantem?

Jaki pierścionek pasuje do obrączki? Praktyczny przewodnik dla mężczyzn szukających pierścionka

 

Obejrzyj na YouTube:

Czym jest próba złota oraz stop złota?

Grawer w obrączkach ślubnych - jaki wybrać? Sprawdź przykłady tekstów oraz grafik

Gwarancja i serwis obrączek ślubnych - 7 rad na co zwrócić uwagę podczas zakupu

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2023

Polecane

Obrączki ślubne 5mm półokrągłe z falami i kamieniami próba 585

Obrączki ślubne 5mm półokrągłe z falami i kamieniami próba 585

Cena regularna: 6 282,00 PLN brutto5 026,00 PLN brutto
Obrączki ślubne nowoczesne płaskie 5mm z kamieniami próba 585

Obrączki ślubne nowoczesne płaskie 5mm z kamieniami próba 585

Cena regularna: 7 743,00 PLN brutto6 194,00 PLN brutto
Złoty pierścionek z brylantem syntetycznym

Złoty pierścionek z brylantem syntetycznym

Cena regularna: 2 630,00 PLN brutto1 973,00 PLN brutto
Złoty pierścionek z brylantem syntetycznym

Złoty pierścionek z brylantem syntetycznym

Cena regularna: 1 215,00 PLN brutto911,00 PLN brutto
Złoty pierścionek z brylantem syntetycznym

Złoty pierścionek z brylantem syntetycznym

Cena regularna: 1 863,00 PLN brutto1 397,00 PLN brutto
Złoty pierścionek z brylantem syntetycznym

Złoty pierścionek z brylantem syntetycznym

Cena regularna: 2 430,00 PLN brutto1 823,00 PLN brutto
Pierścionek z białego złota z brylantem syntetycznym

Pierścionek z białego złota z brylantem syntetycznym

Cena regularna: 1 215,00 PLN brutto911,00 PLN brutto
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel